Gwiazdor indie popu iDKHOW wydał wyczekiwany drugi album

Źródło: Universal Music Polska
02/26/24

Gwiazdor indie popu iDKHOW wydał wyczekiwany drugi album

„Gloom Division” to prawdziwa mieszanka wybuchowa.

I DONT KNOW HOW BUT THEY FOUND ME (iDKHOW), wydał nakładem Concord Records wyczekiwany przez fanów album. „GLOOM DIVISION” to drugi krążek w karierze mieszkającego w Salt Lake City wokalisty, songwritera i multiinstrumentalisty Dallona Weekesa. Wydawnictwo promowały single „WHAT LOVE?”, „GLOOMTOWN BRATS” i „INFATUATION”. Wyprodukowany przez Dave’a Fridmanna (Tame Impala, MGMT, Weezer) krążek przynosi wykraczającą poza ramy gatunkowe fuzję R&B, post-punku i art-popu, eksplorując tematy od miłości i obsesji po satanistyczną panikę i neurodywergencję. Nagrany w Tarbox Road Studios Fridmanna i własnym studiu Weekesa album jest świadectwem nieograniczonej mocy współpracy i ekspresji artystycznej.

„Powrót do Hot Hot Heat i wczesnych The Killers – taneczny bit, rozświetlone neonami syntezatory, funkowa gitara i pełen namiętności wokal wyśpiewujący wspaniałe hooki” – Stereogum

„Energetyczny” – „NME”

„Pełne nawiązań do vintage popu piosenki” – „DORK”

„Połączenie staroświeckiego blasku i splendoru ze współczesnym futuryzmem. Przywołanie ducha Davida Bowiego i Prince’a” – „Alt Press”

„Porywający” – „Guitar World”

„Pełen przepychu pejzaż dźwiękowy” – „American Songwriter”

„Zabawny, retro, kąśliwy” – „FLOOD”

Najnowszym singlem promującym „GLOOM DIVION” jest zilustrowany teledyskiem utwór „DOWNSIDE”, w którym artysta porusza temat silnego zauroczenia, w którym nie dostrzega się wad drugiej osoby. Piosenkę otwierają dudniący bas i szept, które płynnie przechodzą w taneczny avant-pop.

15 marca artysta zainauguruje trasę „GLOOMTOWN TOUR”, w ramach której da 27 wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej. W połowie czerwca artysta przeniesie się do Europy, by wystąpić m.in. na Rock For People Festivalu w czeskim Hradec (15 czerwca) czy w legendarnej londyńskiej sali Shepherd’s Bush Empire (3 lipca). W Europie w roli supportu Dallona wystąpią The Molotovs, a w Wielkiej Brytanii Balancing Act. Bilety są już dostępne.

iDKHOW ma na koncie już blisko miliard streamów. Liczba miesięcznych słuchaczy artysty na platformie Spotify regularnie przekracza dwa miliony. Nowy album jest następcą dobrze przyjętego przez krytykę „Razzmatazz”, na którym znalazł się radiowy hit „Leave Me Alone”. iDKHOW wydał także EP-kę „1981 Extended Play”, z której pochodzi złoty singiel „Choke”. Artysta występował m.in. u Jimmy’ego Kimmela i Ellen DeGeneres, a także dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Post Malone czy The Killers.

iDKHOW – „GLOOM DIVISION” – lista utworów:

1. DOWNSIDE

2. GLOOMTOWN BRATS

3. INFATUATION

4. WHAT LOVE?

5. SPKOTHDVL

6. SIXFT

7. FIND ME

8. KISS & TELL

9. A LETTER

10. SATANIC PANIC

11. SUNNYSIDE

12. iDIOTS OF Oz

blank