HBO zapowiada koncerty „GAGA CHROMATICA BALL”

Źródło: Universal Music Polska
05/15/24

HBO zapowiada koncerty „GAGA CHROMATICA BALL”

Premiera już 25 maja na HBO i platformie Max.

Już 25 maja na antenie HBO oraz na platformie Max zadebiutuje oryginalny koncert „GAGA CHROMATICA BALL”. 

„GAGA CHROMATICA BALL” to zapis występu Lady Gagi na Dodger Stadium w Los Angeles w 2022 r. Laureatka Oscara i zdobywczyni 13 statuetek Grammy dała wówczas definiujący jej karierę koncert dla 52 tys. widzów. W programie znalazły się największe i najbardziej cenione hity Gagi, w tym „Stupid Love”, „Bad Romance”, „Just Dance”, „Poker Face”, „Shallow”, „Rain On Me” i nie tylko. W filmie nie zabraknie zarówno zapierających dech w piersiach momentów, jak i intymnych chwil, których artystka pozostaje sam na sam z fortepianem. Chwytająca za serce choreografia, rozbudowana pirotechnika i szereg kultowych strojów – „GAGA CHROMATICA BALL” to z jednej strony kwintesencja Lady Gagi, a z drugiej ujęcie artystki z niewidzianej dotychczas strony.

Nina Rosentein, wiceprezes HBO ds. programowych, komentuje: – Lady Gaga to prawdziwa potęga. Jest artystką jedyną w swoim rodzaju. Nigdy się nie zatrzymuje, a „GAGA CHROMATICA BALL” w pełni prezentuje jej niekończącą się listę talentów. Cieszymy się, że kolejny raz możemy współpracować z nią przy zapierającym dech w piersiach koncercie.

Oprócz Oscara i 13 nagród Grammy Lady Gaga ma na koncie 87 mln sprzedanych płyt. Jej utwory streamowano 96 mld razy, czy czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się artystek wszech czasów. Ostatni w dotychczasowej karierze album „Chromatica” był szóstym numerem 1 gagi na liście Billboard 200, co czyni ją pierwszą artystką, która dokonała tej sztuki w ciągu dziesięciu lat (2011-2020). Nagrane wspólnie z Arianą Grande „Rain On Me” było największym debiutem na Spotify w 2022 r. Piosenka trafiła na pierwsze miejsce amerykańskiej i globalnej listy przebojów platformy.

W 2023 r. jej debiutancki singiel „Just Dance” nagrodzono diamentową płytą w Stanach Zjednoczonych. To trzecie tego typu wyróżnienie w karierze gwiazdy, wcześniej otrzymała je za „Bad Romance” i „Poker Face”.

„The Fame”, debiutancki album Lady Gagi, jest najdłużej utrzymującym się na liście Billboard Dance/Electronic albumów w historii. Płyta nie opuściła zestawienia przez 175 tygodni. Wydawnictwo plasuje się na dwunastej pozycji zestawienia Billboard’s Top 200 Album of All Time, jest też szóstym najdłużej notowanym krążkiem na Billboard 200 nagranym przez kobietę (319 tygodni). To właśnie z tego albumu pochodzą „Paparazzi” (pięciokrotna platyna) i „LoveGame” (potrójna platyna). W 2018 r. Gaga zdobyła Oscara za piosenkę „Shallow” z „Narodzin gwiazdy”, nagrodzono ją wówczas także Złotym Globem i czterema statuetkami Grammy, zarówno za „Shallow”, jak i „I’ll Never Love Again”.

Lady Gaga nie zna granic, o czym świadczą nagrane z Tonym Bennettem płyty „Cheek to Cheek” oraz „Love for Sale”. Oba krążki trafiły na szczyt listy Billboardu.

Artystka jest producentką, reżyserką i twórczynią „GAGA CHROMATICA BALL”. Producentami wykonawczymi są Bobby Campbell, Arthur Fogel, John Janick i Steve Berman.

blank