Headie One wydaje singiel „Martin’s Sofa”

4f1eded809f409d399ef9935f4c5b45f

01/20/23

Headie One wydaje singiel „Martin’s Sofa”

Headie One nareszcie podzielił się niecierpliwie wyczekiwanym singlem! „Martin’s Sofa” jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

W zeszłym roku „Martin’s Sofa” wyciekł do sieci, natychmiast stając się ulubieńcem publiczności. Artysta odniósł się do zainteresowania singlem w ostatniej piosence „50s”: „The fans calling for «Martin’s Sofa», it might be the first single from my second”. Fani oszaleli, a hashtag „wheresmartinssofa” szybko zdobył popularność na TikToku. To pierwsze wydawnictwo Headi One, które wzbudziło takie zainteresowanie.

Headie zadedykował tę wzruszającą piosenkę tytułowemu Martinowi – przyjacielowi, który był dla niego oparciem w trudnych chwilach na samym początku kariery. Produkcją utworu zajął się M1OnTheBeat. W wyreżyserowanym przez Nathana Tetty’ego teledysku zobaczyć możemy nie tylko oryginalną sofę, ale i wzajemny szacunek oraz wyjątkową więź, które do dziś łączą tę dwójkę.

Debiutancki album Headie One „Edna” bez problemu wspiął się na szczyt brytyjskich list przebojów. Krążek zawierał gościnne występy takich artystów, jak Skepta, Drake, Stormzy, AJ Tracey czy Aitch. W przyszłym miesiącu Headie One uda się w trasę promującą międzynarodowy projekt „No Borders”, który zawierał udane współprace z kilkoma europejskimi twórcami. Headie planuje także wydać w tym roku drugą płytę.

28-letni raper z Tottenham od początku był skazany na sukces. Został pierwszym brytyjskim wykonawcą drillu, który wskoczył do pierwszej dziesiątki oficjalnej listy przebojów. Sam czerpał inspirację z hip-hopu z południowego i wschodniego wybrzeża. Headie z łatwością bawi się innymi gatunkami i pragnie zaprezentować swoją twórczość jak najszerszej publiczności.

Jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty Headie zgromadził 100 milionów streamów. Album „Edna” (2020) zadebiutował na 1. miejscu w UK. Od tamtej pory artysta nagrał wiele hitów, m.in. „Only You Freestyle” z Drakiem, „Ain’t It Different” ze Stormzym i AJ Tracey czy „Princess Cuts” z Young T i Bugseyem. W 2021 roku wydał dziewiąty mixtape „Too Loyal For My Own Good”. Do jego ostatnich wydawnictw należą też „Can’t Be Us” z Abra Cadabra i Bandokay oraz przebój „50s”.
Źródło: Sony Music Poland