Helucze manifestuje sobie nowe życie

Źródło: Universal Music Polska
04/02/24

Helucze manifestuje sobie nowe życie

“Manifestacja” otwiera nowy rozdział w karierze muzycznej artysty

Helucze to wokalista, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista z Krakowa. Urodził się w 1996 roku. Karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku; w tym czasie zajmował się muzyką elektroniczną i śpiewał po angielsku. Jego najbardziej znaną produkcją z tego okresu jest Dance Kitty (ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTube i sporo cringe’u).

W czasie pandemii zaczął pisać po polsku i zmienił styl muzyczny na pop. Po wydaniu swojego pierwszego polskiego singla został zauważony przez Island Records Polska. W trakcie współpracy z wytwórnią jego singiel „O Twych Nogach” trafił na międzynarodową edytorialną playlistę Spotify „borderless”, współpracował z Wiktorem Dydułą i Verde, a wiosną 2023 wystąpił na NEXT FEST.

Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie wydawniczej Helucze rozpoczyna nowy rozdział swojej muzycznej historii, zarówno jeśli chodzi o gatunek muzyczny, jak i zasady, na których wydaje swoją muzykę. 

“Manifestacja” to pierwszy singiel z nadchodzącej debiutanckiej EPki artysty, która ujrzy światło dzienne jeszcze przed wakacjami. Czego można spodziewać się po mini-albumie Helucze? Szczerych do bólu tekstów pełnych trafnych spostrzeżeń na temat życia oraz rozbudowanych produkcji muzycznych. 

Zanim jednak “Manifestacja” ujrzała światło dzienne, Helucze zamknął za sobą popowy rozdział wydając długo wyczekiwaną piosenkę pt. “Łąką w Las”. To właśnie ten utwór zapewnił mu zwycięstwo w 11. edycji konkursu “Megafon” Radia Kraków w 2020 roku.

blank