Helucze odradza się jak feniks ze swoją nową EPką

Źródło: Universal Music Polska
05/31/24

Helucze odradza się jak feniks ze swoją nową EPką

PHOENIX EP ukazuje rapową twarz artysty

Czego można spodziewać się po mini- albumie Helucze?
Szczerych do bólu tekstów pełnych trafnych spostrzeżeń na temat życia artysty muzycznego w świecie virali i social mediów oraz rozbudowanych produkcji muzycznych. 

Prace nad EP rozpocząłem w momencie, gdy dostałem propozycję „przerwy wydawniczej” od swojej wytwórni. Stwierdziłem, że nie dam rady już dłużej działać pod dyktando zasięgów i pustych branżowych obietnic. Jeśli chodzi o polską muzykę, to słucham w 90% rapu, więc chciałem spróbować w nim swoich sił. Okazało się, że to było idealne remedium na moje problemy.
— mówi Helucze.

Na Phoenix EP znalazło się 6 utworów, w tym trzy wydane ostatnio single: “Manifestacja”, “Influartysta” oraz “Za Późno”. Utworem promującym EP-kę jest “Kiedyś Jak Dorosnę”.

Phoenix EP jest pewnego rodzaju moim rozliczeniem z branżą muzyczną. Opisałem na niej wszystkie sytuacje, które zauważyłem wokół siebie i które blokowały mnie w moim procesie twórczym.
— dodaje Helucze.

Helucze to wokalista, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista z Krakowa. Urodził się w 1996 roku. Karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku; w tym czasie zajmował się muzyką elektroniczną i śpiewał po angielsku. Jego najbardziej znaną produkcją z tego okresu jest Dance Kitty (ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTube i sporo cringe’u).

W czasie pandemii zaczął pisać po polsku i zmienił styl muzyczny na pop. Po wydaniu swojego pierwszego polskiego singla został zauważony przez Island Records Polska. 

Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie wydawniczej Helucze rozpoczyna nowy rozdział swojej muzycznej historii, zarówno jeśli chodzi o gatunek muzyczny jak i zasady, na których wydaje swoją muzykę. 

blank