„HIT ME HARD AND SOFT” –  trzeci album Billie Eilish już dostępny

Źródło: Universal Music Polska
05/17/24

„HIT ME HARD AND SOFT” –  trzeci album Billie Eilish już dostępny

W ramach promocji krążka artystka dwa razy wystąpi w Polsce.

„Najlepszy dotychczasowy album Eilish” – „Rolling Stone”

„Billie Eilish kontynuuje swoją zwycięską passę, zaskakującym i intymnym ‘HIT ME HARD AND SOFT’” – „Variety”

„Złożone z dziesięciu utworów wydawnictwo pokazuje, że jedyna w swoim rodzaju artystka pop kolejny raz zmienia zasady gry” – „Associated Press”

„Specjały Eilish w doskonałym opakowaniu” – „USA Today”

„Eilish nieustannie się rozwija” – „Los Angeles Times”

Billie Eilish wydała swój wyczekiwany trzeci album studyjny „HIT ME HARD AND SOFT”. Krążek ukazał się nakładem Darkroom / Intercope Records.

Nowa płyta Billie przynosi dokładnie to, co obiecuje jej tytuł. 10 premierowych i zróżnicowanych gatunkowo piosenek układa się w rozległy i ekspansywny krajobraz dźwiękowy, zanurzając słuchaczy w pełnym spektrum emocji. „HIT ME HARD AND SOFT” to prawdziwie filmowe, różnorodne, ale przy tym spójne dzieło, które Billie nazywa „rodziną piosenek”. Krążek idealnie sprawdza się słuchany od początku do końca. Trzecia płyta Billie jest jej najodważniejszym i najbardziej śmiałym dziełem, które „Rolling Stone” okrzyknęło mianem jej najlepszego albumu.

Premierę „HIT ME HARD AND SOFT” poprzedziły dwa bezpłatne wydarzenia w Nowym Jorku i Los Angeles, podczas których fani mieli możliwość posłuchania albumu. W hali Barclay Center na Brooklynie zgromadziło się 16 tys. ludzi, natomiast Kia Forum w Los Angeles odwiedziło 13,5 tys. widzów. Fani tłumnie przybyli także do kin AMC w całej Ameryce Północnej, w których mieli okazję celebrować wydanie płyty, słuchając w „HIT ME HARD AND SOFT” na kilka godzin przed oficjalną premierą.

Billie napisała „HIT ME HARD AND SOFT” wspólnie ze swoim bratem Finneasem, z którym współpracuje od lat. Warto dodać, że Finneas jest także producentem krążka. Wydawnictwo jest już dostępne na platformach streamingowych, a także na nośnikach fizycznych, które w ramach walki ze zmianami klimatycznymi wyprodukowano w całości z materiałów nadających się do recyklingu. Więcej informacji na temat wszystkich zrównoważonych praktyk związanych z wydaniem tego albumu można znaleźć na stronie https://store.billieeilish.com/pages/sustainability.

Artystka ogłosiła niedawno plany „HIT ME HARD AND SOFT: THE TOUR”. Wyprodukowana przez Live Nation trasa ruszy we wrześniu tego roku. Billie rozpocznie od koncertów Ameryce Północnej, w której będzie występowała do grudnia. W lutym ruszy kilkutygodniowa trasa po Australii, a od drugiej połowy kwietnia artystkę będzie można zobaczyć w Europie i Wielkiej Brytanii. 3 i 4 czerwca 2025 Eilish da dwa koncerty w Tauron Arenie Kraków. Pełną rozpiskę trasy i bilety na koncerty można znaleźć na oficjalnej stronie gwiazdy.

Billie Eilish – „HIT ME HARD AND SOFT” – lista utworów:

1. Skinny

2. Lunch

3. Chihiro

4. Birds of a Feather

5. Wildflower

6. The Greatest

7. L’Amour De Ma Vie

8. The Diner

9. Bittersuite

10. Blue

blank