Holly Humberstone na progu wielkiej sławy

04/07/21

Holly Humberstone na progu wielkiej sławy

Jeżeli lubisz wyprzedzać trendy w muzyce pop, z pewnością znasz już Holly Humberstone. Jeśli jeszcze nie słyszałeś tego nazwiska, przygotuj się – wkrótce będzie ono na ustach wszystkich!

Laureatka drugiego miejsca w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2021 prezentuje nowy singiel „Haunted House”.

Piękne i uzależniające – i-D

Wokalistka na progu wielkiej sławy – Sunday Times

Emocjonalnie urzekający pop – BBC 

Oszałamiające – NME *****

O tej nowej artystce mówią wszyscy – The Guardian

Przypomnienie, jak działa ekspercko stworzony pop – NY Times 

Holly Humberstone to artystka, o której w 2021 będzie bardzo głośno. Do jej fanów należą już takie gwiazdy jak Demi Lovato, Camila Cabello, Matty Healy z The 1975 czy Dan Smith z Bastille. Jej debiutancka EP-ka „Falling Asleep At The Wheel” przekroczyła już 100 mln streamów. „Haunted House” to opowieść o rodzinnym domu wokalistki – w którym się wychowała i mieszkała aż do niedawna. Jej rodzina musiała się stamtąd wyprowadzić, co zainspirowało Holly do stworzenia przejmującego utworu o „sprawach wydostających się spod kontroli”. „Haunted House” to pierwszy utwór, jaki Humberstone przygotowała w tym roku dla swoich słuchaczy. Laureatka drugiego miejsca BBC Sound of 2021 planuje premierę kolejnej EP-ki. O swoim najnowszym singlu mówi:

– Napisałam tę piosenkę o moim rodzinnym domu. To miejsce stare i pełne charakteru. Ten dom w olbrzymim stopniu ukształtował moją osobowość oraz moją rodzinę. Po tym, jak ja i moje siostry wyprowadziłyśmy się do innych mieszkań, nasz rodzinny dom był spoiwem, zawsze nas łączył. Jednak budynek jest w fatalnym stanie. Od pewnego czasu wiedzieliśmy, że będziemy zmuszeni go opuścić. W piwnicy straszą wszechobecne haki na mięso, a z powodu wilgoci ściany coraz bardziej zaatakowane są grzybem. Choć dom wygląda tak, jakby umarło w nim wiele osób, ja zawsze czułam się w nim bezpiecznie. Jest jak siódmy członek naszej rodziny. To bardzo istotna część mnie samej – Holly Humberstone.

Holly słynie ze swoich „tekstów piosenek jak tatuaże”, którymi zaskarbiła sobie tytuł głosu pokolenia oraz legiony oddanych fanów na całym świecie. Humberstone zawsze stawia na osobisty wymiar twórczości – na przykład w klipie do „On The Run” możemy oglądać opowieść o jej nastoletnich czasach.

Przy okazji realizacji występu do „The Late Late Show with James Corden”, artystka postanowiła stworzyć kontynuację opowieści z „Falling Asleep At The Wheel” i stworzyła wideo w policyjnym samochodzie, gdzie Holly miała trafić za zbrodnie popełnione we wcześniejszych klipach. 

Holly Humberstone ma na koncie współpracę z Mattym Healym z The 1975, sukces w prestiżowym BBC Sound of 2021, uwzględnienie na listach Amazon Music UK Ones To Watch 2021, Apple’s Up Next Artists czy VEVO DSCVR’s Artists To Watch 2021, jak również wyprzedane koncerty w londyńskim klubie Omeara. 21-latka mogła liczyć na bardzo przychylne recenzje w takich mediach jak „The Sunday Times”, „NME” (pięć gwiazdek), „The Guardian”, „i-D”, „ELLE”, „Billboard”, Triple J, BBC Radio 1 czy Apple Music. Jej piosenki regularnie goszczą na playliście BBC Radio 1.

Holly Humberstone wystąpiła w „Jimmy Kimmel! Live”, BBC’s Music’s Introducing Live oraz w ramach VEVO’s DSCVR At Home.

Holly Humberston bardzo interesuje się poezją, a nad nową muzyką pracuje wspólnie z producentem Robem Miltonem (Easy Life). Utwory artystki opowiadają o najbardziej intensywnych życiowych emocjach w sposób, w jaki trudno opowiedzieć o nich w zwyczajnej rozmowie: są to problemy ze zdrowiem psychicznym czy wchodzenie w dorosłość i związany z tym rollercoaster uczuć. Wszystko otulone eterycznymi, delikatnymi dźwiękami, ciekawymi warstwami kolejnych melodii. Holly Humberstone stworzyła własny, kameralny świat i właśnie uchyla nam do niego drzwi. Warto posłuchać.
Źródło: Universal Music Polska