Holly Humberstone zapowiada EP-kę „Work in Progress”

Źródło: Universal Music Polska
02/16/24

Holly Humberstone zapowiada EP-kę „Work in Progress”

Artystka 15 marca wyda nową EP-kę zatytułowaną „Work in Progress”. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Dive”.

– Każda piosenka zaczyna się od pracy w toku. Niektóre zostają na etapie demówek i pomysłów. Inne zyskują nowe życie wraz z produkcją. Ten zestaw to demówki, których nie mogłam porzucić. Przeszukałam moje archiwum i odkryłam zagubione starsze wersje siebie zmieszane z obecną mną. Chciałam wydać te odkrycia w tym roku – kiedy znowu zaczynam koncertować w ramach promocji debiutanckiego albumu – aby pokazać tę pracę w toku moim fanom. Sama jestem pracą w toku, a cała EP-ka jest według mnie dziełem impulsu i przypomina strumień świadomości. „Dive” to pierwszy utwór, jaki usłyszycie z całości. Napisałam ten utwór kilka lat temu jako ostrzeżenie dla pewnego chłopaka, by nie angażował się w relację ze mną. Martwiłam się, że go zranię. Za każdym razem, gdy myślę o wzlotach i upadkach z dawnych i obecnych relacji, przypominam sobie, że życie zawsze będzie ewoluować i zmieniać się w trudny do przewidzenia sposób. I myślę, że to jest ok! – Holly Humberstone

Debiutancki album Holly Humberstone „Paint My Bedroom Black” ukazał się w październiku 2023 i zadebiutował w Top 5 najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Zapowiadana na marzec tego roku EP-ka „Work in Progress” to prezent dla fanów. Singiel „Dive” jako pierwsi mogli usłyszeć członkowie grupy na Discordzie. W utworze znalazł się sampel oraz nawiązanie do reality show „Real Housewives of Beverly Hills”. „Dive” powstało w 2022 z wieloletnim współpracownikiem Holly, Robem Iltonem oraz songwriterem Benem Leftwichem. Swoje trzy grosze do utworów z EP-ki „Work in Progress” dorzucili także Flye’s Will Taylor i producent Andrew Sarlo (Big Thiref, Dijon, Bon Iver). Holly współpracowała dotychczas z amerykańskim girlbandem MUNA nad nową wersją „Into Your Room” oraz z d4vd na „Superbloodmoon”, a teraz zapowiada, że jest otwarta na kolejne duety.

Holly Humberstone – „Work in Progress” – lista utworów:​

1. Dive

2. Work In Progress

3. Down Swinging

4. Easy Tiger

Nominowana do BRIT oraz Ivor Novello artystka i kompozytorka rozpoczyna swoją największą trasę koncertową w dotychczasowej karierze. Holly Humberston zagra w 20 miejscówkach, w tym The Albert Hall w Manchesterze i Eventim Apollo w Londynie. Na początku roku występowała w Australii oraz Japonii, a po europejskiej odnodze tournée pojedzie do USA, gdzie ma zaplanowane 17 występów, w tym dwa headlinerskie w Brooklyn Steel.

Debiutancki album „Paint My Bedroom Black” to zapis dorastania; od nieznanej nikogo wokalistki, która występowała przy pianinie w rodzinnym domu do jednej z najbardziej ekscytujących gwiazd popu swojego pokolenia. Holly kreuje mroczne, autorskie światy, w których prezentuje fanom swoje chaotyczne myśli oraz najgłębsze uczucia.

Media o „Paint My Bedroom Black”:

Holly Humberstone jest gotowa na podbój świata – British Vogue

Każdy utwór to mistrzowsko skonstruowany, wielki popowy refren lub dźwiękowa zmiana biegu – Observer ****

Muzyka, która trafi do fanów Taylor Swift i Gracie Abrams. Jakość na stałym poziomie – Sunday Times ****

Triumfalny debiut Humberstone – The Forty Five

Holly jest tu, by zostać z nami na dłużej i już teraz pokazuje swój potencjał – Daily Star

Mainstreamowa wokalistka ze złotym głosem, a jej styl osobistych wyznań kojarzy się z Alanis Morissette – Times

Rewelacyjna artystka odsłaniająca duszę – NME ****

Holly Humberstone to prawdziwy rarytas – DORK ****

Eskapistyczne i mocno osobiste – DIY ****

Holly spędziła większość 2022 roku w pokojach hotelowych, pomiędzy miejscami, raczej obserwując życie z boku niż aktywnie w nim uczestnicząc. Poczucie izolacji i tęsknota za bliskimi oraz talent do uchwycenia w piosenkach chwil, które są jednocześnie niekomfortowo osobiste i brutalnie szczere, stanowiły podwaliny jej debiutanckiego albumu. „Paint My Bedroom Black” to portret kompozytorki w trakcie olbrzymich zmian w życiu osobistym. Wydawnictwo promowały świetnie przyjęte single „Into Your Room”, „Kissing in Swimming Pools”, „Superbloodmoon” ft. d4vd, „Antichrist” i „Room Service”. – Przez większość czasu czuję, jakby były we mnie dwie różne osoby. Moim największym wyzwaniem jest stworzenie czegoś, czego nie stworzyłam nigdy wcześniej, co odzwierciedla nowe części mnie samej – podsumowuje Holly.

Holly Humberstone od zawsze inspirowała się swoim najbliższym otoczeniem: rodzinnym domem, co słyszymy w „Haunted House” czy mieszkaniami dzielonymi z obcymi osobami w „The Walls Are Way Too Thin”. Młoda Brytyjka stała się ważnym głosem swojego pokolenia, wyśpiewując troski i obawy rówieśników i przekuwając emocje w piosenki oraz opowieści. W 2020 roku ukazała się jej debiutancka EP-ka „Falling Asleep At The Wheel”, a dwa lata później „Can You Afford To Lose Me?”. Holly pojawiła się w programach „Late Night With Stephen Colbert”, „Jimmy Kimmel Live!” i „The Late Late Show with James Corden”. W nagraniu dla VEVO Live wykonała „Sleep Tight”, którego współautorem jest Matty Healy z The 1975. Podczas występu dla Aamazon CURVED usłyszeliśmy „Into Your Room”, „Kissing In Swimming Pools”, a w BBC Radio 1’s Live Lounge cover „Ivy” z repertuaru Franka Oceana.

Holly potrafi stworzyć niepodrabialną więź z audytorium, bez względu na to, czy gra dla 50 osób czy na festiwalowych scenach – a trzeba dodać, że występowała na największych imprezach świata, w tym m.in. Glastonbury, Lollaplaooza czy Outside Lands.

Rozpiska najbliższych koncertów prezentuje się następująco:

Headline Tour

13 Feb Trabendo Paris

14 Feb Melkweg MAX Amsterdam

16 Feb DR Studie 2 Copenhagen

17 Feb Fryshuset Klubben Stockholm

18 Feb Knust Hamburg SOLD OUT

20 Feb Hole 44 Berlin SOLD OUT

21 Feb Meet Factory Prague

22 Feb Simmcity Vienna

24 Feb Strom Munich SOLD OUT

25 Feb Mascotte Zurich

27 Feb Rockhal Luxembourg

28 Feb Gebäude 9 Cologne SOLD OUT

29 Feb Trix Hall Antwerp

8 March Albert Hall Manchester SOLD OUT

9 March Queen’s Hall Edinburgh SOLD OUT

10 March The Engine Shed Lincoln

12 March O2 Academy Leicester

13 March Eventim Apollo London

15 March Beacon Bristol SOLD OUT

16 March Academy Dublin SOLD OUT

blank