Homixide Gang z wysokooktanowym singlem „R50”

Źródło: Universal Music Polska
05/20/24

Homixide Gang z wysokooktanowym singlem „R50”

Kawałkowi towarzyszy elektryzujący klip.

Homixide Gang, czyli doceniony rapowy duet z Atlanty, podzielił się ze słuchaczami nowym singlem „R50” i towarzyszącym mu klipem. Producentami kawałka są Cxdy (Juice WRLD, The Weekend, Lil Uzi Vert, Don Toliver), MW, UpMadeIt i Skipass. W porywającym od pierwszych dźwięków utworze Homixide Meechie i Homixide Beno! Przerzucają się wysokooktanowymi wersami na tle ciężkiej, gitarowej produkcji. Utwór poraża intensywnością, pozostawiając słuchaczy z odczuciem, że przenieśli się do innego wymiaru. „R50” ukazało się nakładem Opium / Interscope Records.

Odpowiedzialny za reżyserię klipu Decat podkręca klimat kawałka intensywnym, energetycznym obrazkiem, w którym członkowie Homixide Gang ubrani w eleganckie czarne stroje przemierzają ulice na motocyklach.

„R50” pojawiło się świeżo po serii pięciu wyprzedanych koncertów Homixide Gang w Chinach. Grupa występowała w tam w salach mieszczących po 1500 osób, zapewniając elektryzujące show, a przy okazji prezentując także fragmenty nowego kawałka. Wizyta w Chinach była dla reprezentantów wytwórni Opium historycznym kamieniem milowym w ich artystycznej podróży. Znakomity odbiór koncertów potwierdza, że duet należy do grona artystów, których warto obserwować.

„R50” to następca dobrze przyjętego „HI-VOLTAGE” z poprzedniego miesiąca. Przesiąknięty zapierającymi dech w piersiach flow i lśniącą produkcją kawałek jest idealną ścieżką dźwiękową w drodze do po zwycięstwo. Decat i Taco, czyli twórcy klipu, przywołują w nim film „Bandziory” z 2002 r., przenosząc jego akcję do Little Haiti w Miami. Utwór zebrał pochwały m.in. od serwisów HotNewHipHop i Hypebeast.

W 2021 r. zespół zwrócił na siebie uwagę świetnie przyjętym projektem „Snotty Hill”. Po nim przyszły równie dobre „Homixide Lifestyle” (2022), „Snot or Not” (2023) i „5th Amndmnt” (2023).

blank