III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera

III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera
Już w sobotę 31 lipca w godz. 10:00-15:00 przy ul. Sambora 4 w Szczecinie odbędzie się III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera. Pierwszy Kiermasz Charytatywny Paczki dla Bohatera odbył się 10 kwietnia.

Skupił uwagę kilkuset osób, dzięki którym uzbierano prawie 10 tys. złotych na niezapomniane V Wakacje dla Bohatera: youtu.be/1PkYm19ZVjQ Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych były stoiska promocyjne m.in. służb mundurowych. W III Wielkim Kiermaszu wezmą udział m.in.: – 102 Batalion Ochrony z Bielkowa wraz z opancerzonym pojazdem BRDM2, – żołnierze z Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, – 12 Brygada Zmechanizowana z kołowym transporterem opancerzonym Rosomak wraz drużyną piechoty, – 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, – funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie wraz z pirotechnikiem, – Straż Pożarna z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, – Wojskowy Klubu Honorowych Dawców Krwi LEGION Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie, – funkcjonariusze Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Szczecinie, – Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie – funkcjonariusze zrzeszeni przy Klubie HDK PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, – Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, – przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK ochre Szczecin.

Dla dzieci przewidziana jest wata cukrowa i malowanie twarzy. Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera to organizacja, której celem jest wsparcie, pomoc i pamięć o wszystkich ludziach walczących o wolną Polskę – żołnierzach Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych m.in. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny. Stowarzyszenie wspiera podopiecznych na co dzień, spełniając różne ich potrzeby. Od zakupu leków, środków higienicznych, medycznych, żywność medyczną, poprzez zabiegi rehabilitacyjne i masaże, po paczki, odwiedziny w dniu urodzin, organizowanie wspólnych obchodów ważnych świąt w tym m.in. 1 sierpnia, spotkania bożonarodzeniowe i inne.

Licząc na dobro darczyńców organizowany jest kiermasz, podczas którego w ramach wyprzedaży "garażowej", zbierane są środki na opłacenie wyżej wymienionych potrzeb, w tym szczególnie masaży i zabiegów rehabilitacyjnych po covidowych dla weteranów. Szykuje się mnóstwo ciekawych atrakcji, ciekawych przedmiotów i spotkania z fajnymi ludźmi. Wszystko odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią Covid-19. Cała akcja odbędzie się dzięki współpracy Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich i Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Szczecinie.

„Walczyli dla Nas, Zawalczmy dla Nich" 31 lipca, od godziny 10:00 do 15:00, ul. Sambora 4, Szczecin Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/242032477394542
Tomasz Sawicki – Prezes Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, tel: 508 182 185 E-mail: tomek.saw@interia.pl

Tekst, materiały prasowe: Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera