Ikarus Feel z ważnym przesłaniem w najnowszym singlu „Sleepless”. Utwór już w sieci!

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/14/24

Ikarus Feel z ważnym przesłaniem w najnowszym singlu „Sleepless”. Utwór już w sieci!

„Sleepless” to piosenka która w chłodny sposób opisuje życie przepełnione rutyną, bezsennością i zmęczeniem. Utwór jest swego rodzaju szczerą odpowiedzią na pytanie „jak się czujesz?” Na które większość ludzi zwykle odpowiada „dobrze”, ale nie do końca to ma na myśli.

„Sleepless” to fuzja emocji i zmartwień które kryją się właśnie w tym „dobrze”. W klimat bezsenności i wszechobecnej beznadziei pomagają nam wejść przestrzenne gitary oraz melodyczne wokale, które, w połączeniu z intrygującym tekstem, dają wrażenie jakby piosenka płynęła niczym kropla deszczu po skroni.

Chłopaki idą w stronę albumu, sukcesywnie pokazując nam coraz więcej. Kręcenie teledysku do Sleepless było ogromną przygodą dla całej produkcji. Klip został nakręcony w ekstremalnych warunkach, opuszczonych i brutalistycznych przestrzeniach, co podsyca klimat utworu.

Ikarus Feel to zespół z Lublina, składający się z Daniela Gorala (wokal), Czarka Dziadosza (perkusja) i Bartłomieja Cioczka (gitara), działa na polskiej scenie muzycznej od 2019 roku. Chłopaki od początku pracują z Arkiem Kopera z Black kiss records który pracuje z Dawidem Podsiadło, Daria Zawiałow i innymi artystami… Ich wcześniejsze dokonania, w tym 6 singli i debiutancki album, zyskały uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Wystąpili na festiwalu JAROCIN w 2021 roku, gdzie zdobyli nagrodę publiczności. Zespół eksploruje różne gatunki rocka, takie jak rock, rock alternatywny i indie rock.