Ile dofinansowania w 2022 roku otrzymały PSP i OSP w Świnoujściu?

Ile dofinansowania w 2022 roku otrzymały PSP i OSP w Świnoujściu?
Wiemy już ile pieniędzy otrzymały w ubiegłym roku Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Świnoujściu. PSP w Świnoujściu może się pochwalić nowym samochodem pożarniczym MAN GBA3/30.

Koszt zakupu tego pojazdu to 1 137 750 zł. Część środków na ten cel pochodziła od miasta i było to 260 000 złotych. Jak informuje oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu kpt. Paweł Piorun pozostałe środki pozyskane zostały z programów operacyjnych PSP oraz WFOŚiGW;

Kolejny nowy nabytek PSP w Świnoujściu to lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Isuzu D-Max. Jego koszt to 227 550 zł.

– W tym dofinansowanie 20 000 zł przez Gminę Miasto Świnoujście w Świnoujściu, pozostałe środki: budżet państwa / NFOPŚIGW, zakup w trakcie realizacji przez KW PSP Szczecin – informuje kpt. Paweł Piorun.

Ochotnicze Straże Pożarne ze Świnoujścia otrzymały w sumie dofinansowanie wysokości 105 750 zł.

Jak wynika z informacji podanych przez kpt. Pawła Pioruna dofinansowany został zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych „MAŁY STRAŻAK” – 2022 dla OSP Przytór, w kwocie 12 000 zł, dofinansowany też został zakup sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych „MAŁY STRAŻAK” – 2022 dla OSP Karsibór, w kwocie 12 000 zł.

To jednak nie koniec bo na dachu remizy OSP w Przytorze zamontowane zostały instalacje fotowoltaiczne. Na ten cel przeznaczono 30 tysięcy złotych. Tyle samo środków na ten sam cel przeznaczono także na montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze.

OSP Przytór otrzymała także środki wysokości 1 750 złotych z MSWiA na przygotowanie OSP do działań ratowniczych.
źródło: www.iswinoujscie.pl