Ile lat można być początkującym artystą?

Źródło: Universal Music Polska
05/10/24

Ile lat można być początkującym artystą?

Helucze w nowym singlu wypowiada na głos największe obawy wszystkich debiutujących artystów.

31 maja ukaże się rapowa EPka Helucze pod tytułem “PHOENIX EP”. “Za Późno” jest ostatnim singlem przed ukazaniem się tego wydawnictwa.

To jest EPka, która opowiada o tym, co mi nie pozwalało pisać tekstów i odbierało radość z tworzenia muzyki. Dzięki niej zwalniam każdą z moich blokad twórczych.
— mówi Helucze

Helucze to wokalista, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista z Krakowa. Urodził się w 1996 roku. Karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku; w tym czasie zajmował się muzyką elektroniczną i śpiewał po angielsku. Jego najbardziej znaną produkcją z tego okresu jest Dance Kitty (ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTube i sporo cringe’u).

W czasie pandemii zaczął pisać po polsku i zmienił styl muzyczny na pop. Po wydaniu swojego pierwszego polskiego singla został zauważony przez Island Records Polska. W trakcie współpracy z wytwórnią jego singiel „O Twych Nogach” trafił na międzynarodową edytorialną playlistę Spotify „borderless”, współpracował z Wiktorem Dydułą i Verde, a wiosną 2023 wystąpił na festiwalu NEXT FEST w Poznaniu. Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie wydawniczej Helucze rozpoczyna nowy rozdział swojej muzycznej historii, zarówno jeśli chodzi o gatunek muzyczny, jak i zasady, na których wydaje swoją muzykę.

blank