Inne plany, inna rzeczywistość! Czy to przypadek?

Inne plany, inna rzeczywistość! Czy to przypadek?
Jako świnoujskie stowarzyszenie ŚTOP przedstawiamy wszystkim mieszkańcom Świnoujścia projekt centrum handlowego jakie miał wybudować pan Zbigniew Grycan przy ulicy Wojska Polskiego. Napisałem celowo – miał wybudować, bowiem każdy widzi, że pan Zbigniew Grycan wybudował zupełnie inne centrum handlowe. Te wybudowane zostało skrócone po to aby za centrum handlowym (Castoramą) inwestor mógł wybudować obiekt na 192 apartamenty. Wysokość tej budowli będzie wynosiła 19,9 m. 13 maja 2022 roku, panujący nam pan prezydent wydał pozwolenie na budowę tej inwestycji. Pragnę przypomnieć, że jeszcze latem 2021 roku, zastępca Pana Prezydenta pani Barbara Michalska zapewniała mieszkańców osiedla Posejdon, że w tym miejscu powstanie … inna budowla użyteczności publicznej.

Jak się okazuje pani Barbara Michalska wprowadziła mieszkańców w błąd co do rzeczywistych planów inwestycyjnych Urzędu Miasta. Już w lutym w wywiadzie radiowym pani B. Michalska była łaskawa wspomnieć, że na działce obecnej Warty powstaną wieżowce o wysokości 25 metrów. Powiedziała również, że zostało to ustalone z mieszkańcami osiedla. Pragnę poinformować wszystkich mieszkańców Świnoujścia, że mieszkańcy osiedla Posejdon a konkretnie ul. Chodorowskiej (z pozostałymi mieszkańcami osiedla Posejdon Pani Barbara Michalska rozmawiać nie chciała i zostali oni przez nią wyproszeni ze spotkania) zgodzili się na maksymalną wysokość zabudowy do 15 metrów. Mieszkańcy osiedla Posejdon zaproponowali na dzień 26 maja br., jeszcze jeden termin konsultacji w związku z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i czekają na odpowiedź urzędników. Nie mniej z całą odpowiedzialnością pragniemy wskazać, że pani Barbara Michalska w sposób rażący minęła się z prawdą podając w mediach nieprawdziwe informacje na temat osiedla Posejdon. W obrębie tego osiedla nie ma zabudowy o wysokości 25 metrów.
Inne plany, inna rzeczywistość! Czy to przypadek? [1]

Na koniec zapytam Państwa czy w Świnoujściu wybudowano molo? Kilka lat temu miało zostać wybudowane. To też była nieprawdziwa informacja o czym Państwo przekonaliście się w całej rozciągłości. Wczoraj byłem nad morzem i mola nie widziałem, chociaż bardzo chciałem je zobaczyć.

Z pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia.

ŚTOP – Zbigniew Osewski