Internauta: Szlak rowerowy został zdewastowany

Internauta: Szlak rowerowy został zdewastowany
Szlak, o którym pisze Internauta, prowadzi na falochron Kanału Piastowskiego. Było to miejsce częstych wypraw rowerowych, atrakcyjne ze względu na dobry dojazd. Jednak rok temu droga została zniszczona, a potem wysypana ostrym tłuczniem, co znacznie utrudnia jazdę rowerzystom i wędrówki pieszym.

– Proszę o zainteresowanie się tematem dewastacji ciekawego szlaku rowerowego prowadzącego na tzw. główki Kanału Piastowskiego. Wcześniej był to bardzo ciekawy i uczęszczany szlak prowadzący na falochron Kanału Piastowskiego. W końcowym jego odcinku była to łąkowo-leśna ubita droga. Jednak w zeszłym roku została zniszczona przez ciężki sprzęt pracujący na polach refulacyjnych. Drogę naprawiono, wyrównano, częściowo utwardzono, znakomicie nadawała się do jazdy i pieszych wędrówek. Niedawno jednak ktoś wpadł na genialny pomysł ulepszenia tej drogi, a mianowicie wysypano ją ostrymi kamieniami tzw. tłuczniem. Wszystko byłoby ok. gdyby było to w jakiś sposób spojone, jednak luźne kamienie stanowią duże zagrożenie dla rowerzystów, nietrudno o przebicie opony czy wywrotkę i utratę zdrowia. Również turysta pieszy jest narażony, dosłownie każdy kamień czuć pod stopą, można łatwo skręcić nogę.
Internauta: Szlak rowerowy został zdewastowany [1]

Ciekawe o czym myślano podejmując takie nieprzemyślane działania, chyba tylko o tym, żeby odstraszyć turystów. Zdjęcia zrobione dzisiaj obrazują stan "szlaku rowerowego"- pisze Internauta.
źródło: www.iswinoujscie.pl