Iwaneczko: To moje Millenium!

blank

Źródło: Warner Music Poland
05/17/24

Iwaneczko: To moje Millenium!

Iwaneczko prezentuje swój drugi solowy album ”Millenium”, który jest wyrazem przedefiniowania artysty. Na płycie znajdziemy utwory, które razem stanowią koncept – album. Osobno są to zaś szczere opowieści, pełne sentymentów i historii, które opisują beztroskie dzieciństwo i dojrzewanie, ale także spojrzenie z perspektywy dorosłego człowieka.

„To część mnie, więc tam obracam się”

Dosłownie i w przenośni, utwór „Część mnie” promuje to wydawnictwo. Zarówno ten utwór jak i „Głos” odzwierciedlają dzieciństwo artysty, w których wprost mówi, że nadal chciałby być dzieckiem. Album jest historią tego, co kształtowało dzieci millenium i jakie te osoby są dzisiaj.

Pracując nad tym albumem uświadomiłem sobie, że chcę siebie przedefiniować. Kluczem tej definicji była wiara w to, kim jestem, zaakceptowanie siebie. To nie jest łatwe, kiedy z każdej strony słyszymy tak różne, czasami wykluczające się podpowiedzi. Postanowiłem, że instrumentem dominującym w mojej muzyce będzie gitara – dlatego szukaliśmy brzmień gitarowych i chcieliśmy, aby były jak najbardziej charakterystyczne. Dokładaliśmy do tego syntezatory analogowe, co już nadawało pewne spoiwo dla każdego utworu. Przede wszystkim, moje “Millenium” miało stanowić spójną opowieść o tym, kim jestem, stąd odważyłem się produkować tę płytę z Adamem Lemańczykiem
-– mówi Iwaneczko.


Urodziny „Millenialsa”.

Już 13 czerwca w legendarnym klubie Stodoła w Warszawie, odbędzie się koncert premierowo – urodzinowy Iwaneczko, podczas którego po raz pierwszy zabrzmią wszystkie utwory z najnowszej płyty „Milenium” ale także utwory z pierwszego albumu w nowych aranżacjach. Jak na każdych dobrych urodzinach nie zabraknie niespodzianek, a całość w obecności wyjątkowych gości – czyli Was! Już dziś kup swój bilet i weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu:

Na płycie znajdziemy również single „Miłość”  czy „Trudno mi, gdy znikasz” – które pojawiły się na topowych playlistach w wielu serwisach muzycznych.