j-hope z BTS wydał solowy album „HOPE ON THE STREET VOL. 1”

Źródło: Universal Music Polska
04/03/24

j-hope z BTS wydał solowy album „HOPE ON THE STREET VOL. 1”

Złożony z sześciu utworów album zainspirowało celebrowanie nowych początków przy jednoczesnym upamiętnieniu swoich korzeni.

Przed dołączeniem do BTS j-hope był ulicznym tancerzem. Premierze krążka towarzyszy serial dokumentalny „HOPE ON THE STREET”, który przybliży taneczną podróż artysty. W warstwie muzycznej album nawiązuje do oldschoolowego hip-hopu z początków XXI w. W kawałku „NEURON” gospodarza wsparli cenieni reprezentanci koreańskiej sceny hip-hopowej – Yoonmirae i GAEKO. Na płycie pojawili się ponadto Jung Kook z BTS, benny blanco, Nile Rodgers i inni.

Znany jako „główny tancerz” BTS j-hope szczyci się niemal doskonałymi umiejętnościami wykonawczymi. Jego oryginalność jako artysty wynika m.in. z faktu, że uczył się muzyki poprzez taniec. J-hope jest współautorem takich utwór BTS jak „Intro: Boy Meets Evil” i „MAMA” z albumu „WINGS”. Artysta ma na koncie także kilka solowych wydawnictw – w 2018 r. wydał mixtape „Hope World”, na którym wyrażał szczere emocje, dzieląc się ze słuchaczami swoją artystyczną wizją. W 2019 r. j-hope wydał przebojowy singiel „Chicken Noodle Soup” z gościnnym udziałem Becky G. W 2022 r. ukazał się jego pierwszy pełnoprawny solowy album „Jack In The Box”, na którym artysta udowodnił, że świetnie sprawdza się jako dyrektor kreatywny, kierujący wszystkimi aspektami dzieła – od muzyki, przez koncepcję aż po elementy wizualne. Twórca poruszał na tym krążku szerokie spektrum tematów, odnosząc się zarówno do pasji, jak i agonii, przez którą przechodził jako artysta. W tym samym roku j-hope przeszedł do historii jako pierwszy południowokoreański artysta, który wystąpił na głównej scenie festiwalu Lollapalooza.

Premierze albumu towarzyszyła publikacja teledysku do utworu „NEURON”.

blank