J. Rey Soul, DJ Youcef i will.i.am w hołdzie dla soboty

Źródło: Universal Music Polska
05/06/24

J. Rey Soul, DJ Youcef i will.i.am w hołdzie dla soboty

„It’s Saturday” już dostępne.

Francuski DJ i producent DJ Youcef połączył siły z dwójką reprezentantów Black Eyed Peas. W nowym singlu „It’s Saturday” wsparli go will.i.am oraz nowa wokalistka grupy – J. Rey Soul.

Piosenka odwołuje się do słynnego włosko-duńskiego eurodance’owego hitu z 1992 r. – „Saturday Night” wokalistki Whigfield. Dunka została wówczas pierwszą artystką spoza Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, która już swoim pierwszym singlem trafiła na szczyt UK Single Charts, detronizując po 15 tygodniach „Love Is All Around” Wet Wet Wet. W samej Wielkiej Brytanii „Saturday Night” sprzedało się w nakładzie bliskim 2 mln egzemplarzy. Piosenka otwierała listy przebojów w Niemczech, Irlandii, Hiszpanii i Szwajcarii, natomiast w Austrii, Danii, Francji, Islandii, Włoszech, Holandii, Norwegii i Szwecji plasowała się w Top 10. Hiszpanie pokochali singiel Whigfield tak bardzo, że pozwolili mu pozostać na pierwszym miejscu zestawienia przez 11 tygodni. Utwór zaistniał także poza Europą, zajmując 19. pozycję na amerykańskiej liście Billboard Hot Dance Club Play i 78. w australijskim notowaniu.

Magazyn „NME” umieścił „Saturday Night” na 15. miejscu listy 50 najlepszych piosenek 1994 r.

Producentami nowej wersji są DJ Youcef, a także współpracujący z Black Eyed Peas Johnny Goldstein (na jego koncie znajdują się również „Players” Coi Leray, „I’m Good” i „What Is Love?” Davida Guetty i wiele innych hitów). Za mix i mastering odpowiada Dylan Dresdow (Prince, Michael Jackson, Madonna, Usher, Black Eyed Peas, P!nk, Rihanna).

blank