Jak będą jeździły autobusy po otwarciu tunelu?

Jak będą jeździły autobusy po otwarciu tunelu?
Jedynie z informacji fejsbukowych zamieszczanych przez niektórych radnych można się dowiedzieć co miasto szykuje mieszkańcom w zakresie ruchu autobusowego po otwarciu tunelu. Media nie zostało o tym spotkaniu nawet poinformowane. W piątek 22 października odbyło się w trybie zdalnym (internetowym) spotkanie Prezes Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o, Prezydenta Miasta z Radnymi, na którym Prezes przedstawiła propozycje spółki.

Okazuje się, że jedyna nowość to trasa przez Tunel. Na inne zmiany trzeba będzie długo poczekać, bo Komunikacja aż przez rok zamierza obserwować co się będzie działo na ulicach. Czyli wygląda na to, że wszystko zostanie po staremu. My się zastanawiamy co myśli sobie ta władza, która ma obowiązek przygotować miasto do spodziewanych problemów. Jeśli bowiem nie sprawna komunikacja autobusowa i nie budowanie parkingowców, to co ma pomóc mieszkańcom w poruszaniu się po mieście?

Ponieważ nie mogliśmy uczestniczyć, ani nie transmitowała tego spotkania telewizja lokalna, co moglibyśmy też pokazać to w ramach relacji z przebiegu ważnego tematu, udostępniamy post radnej Joanny Agatowskiej, która spotkanie opisała i skomentowała.
Jak będą jeździły autobusy po otwarciu tunelu? [1]

Dzisiaj o godz. 13:00 odbyło się spotkanie radnych z Panią Prezes Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o i Prezydentem Miasta w sprawie proponowanych zmian w komunikacji autobusowej po otwarciu tunelu. Pani Prezes przekazała informacje, które można sprowadzić do dwóch wniosków:
Spółka będzie czekała ok. rok po otwarciu tunelu z oceną sytuacji na świnoujskich ulicach, potrzebach transportowych i zakresach potrzebnych zmian
Będą chcieli uruchomić linię tunelową, którą będą obsługiwały 4 autobusy, planowana trasa to Dworzec PKP – parking przy UBB, planowany czas przejazdu przez tunel to 20 min, częstotliwość odjazdów 15 min.

Moja opinia na temat dzisiejszego spotkania jest taka, że nie wychodzi naprzeciw spodziewanym problemom komunikacyjnym oraz ich nie rozwiąże. Prowadzenie przez rok badań na "żywym organizmie" i dopiero wtedy szukanie jakiś rozwiązań dla mieszkańców i turystów, jakim będzie miasto PO otwarciu tunelu jest z założenia też skrajnie nieprofesjonalne.

Na tym dzisiaj zakończę, ponieważ na wiele z zadanych przeze mnie pytań m.in. analiz finansowych w różnych wariantach nie dostałam odpowiedzi, więc złożę je do Pani Prezes na piśmie i wrócę do tego tematu niedługo.

Na pewno propozycje składane przez Spółkę nie wychodzą na przeciw rozwiązaniu problemów, a mogą dodatkowo wygenerować nowe duże problemy. Będzie to bardzo bolesne i dotkliwe, jeśli za dzisiejsze błędy decydentów zapłacą ulicznym koszmarem w przyszłości mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Informuję Was publicznie od lat o braku działań miasta w zakresie poprawy komunikacji w mieście., realizowałam na ten temat vlogi. Wielokrotnie składane wnioski i propozycje zmian pozostawały bez odzewu, często spotykały się nawet z wrogością. Czuję więc bezsilność, bo mam nieprzeniknione wrażenie, że Miasto nie słucha i nie ma brutalnie mówiąc po prostu koncepcji i pomysłów na rozwiązanie przyszłych problemów.
No, ale skoro sam Prezydent uważa, że żadnego problemu z nadmiarem samochodów w mieście po otwarciu tunelu nie będzie…. to mogą opaść nie tylko ręce.

No ale może, żeby się nauczyć – niektórzy muszą się widocznie przewrócić, jak małe dzieci. Tylko czy tak myślący ludzie powinni sprawować władzę?

Odwlekanie rozwiązania problemów na potem, na za rok po otwarciu tunelu, a pewnie dłużej, zabije w przyszłości możliwości jakiegokolwiek ruchu i będzie dużo więcej kosztowało. Zmarnowanego czasu nigdy bowiem nie cofniemy.