Jak po wybuchu wulkanu, pylenie z portu w Świnoujściu!

Jak po wybuchu wulkanu, pylenie z portu w Świnoujściu!
Niestety, jak wynika z informacji przesłanej przez naszą Czytelniczkę, problem pylenia z portu w Świnoujściu wciąż jest bardzo poważny. Mieszkańcy miasta nadal muszą zmagać się z uciążliwym pyłem, który zalega na ulicach, chodnikach oraz samochodach. Sytuacja jest tak dramatyczna, jak po wybuchu wulkanu i można się obawiać że Warszów zostanie zasypany. Pylenie z portu jest tak częste i intensywne że dzielnica zniknie niedługo pod pyłem, stając się nowa atrakcją turystyczną na podobieństwo starożytnych Pompei. Ale chyba nie o taką atrakcję turystyczną chodzi władzom miasta Warto zauważyć że to zła lokalizacja magazynu jest przyczyną wszystkich problemów.

Mimo to, trzeba zauważyć, że władze miasta pod presją mieszkańców, w końcu zaczynają działać w tej sprawie. To nie pierwszy raz, gdy mieszkańcy donoszą o tak drastycznych skutkach pylenia z portu. Jednak dopiero teraz władze podjęły konkretne kroki, aby rozwiązać ten problem. Kilka dni temu pisaliśmy o pyleniu na Warszowie!
Jak po wybuchu wulkanu, pylenie z portu w Świnoujściu! [1]

Zadaniem władz miasta jest ochrona zdrowia i dobrej jakości życia mieszkańców. Właśnie dlatego, gdy dochodzi do tak poważnych problemów jak pylenie z portu, należy działać szybko i skutecznie. Jednym z rozwiązań, które mogłoby zapobiec pyleniu, jest zastosowanie nowoczesnych technologii. Takie rozwiązania są stosowane w innych krajach, gdzie dba się o środowisko i zdrowie mieszkańców.Jak po wybuchu wulkanu, pylenie z portu w Świnoujściu! [2]

Jednakże, inwestycja ta jest zbyt uciążliwa dla mieszkańców i środowiska. Dlatego władze miasta powinny pilnie podjąć dalsze kroki w celu znalezienia skutecznych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie ilości pyłu emitowanego przez port.Jak po wybuchu wulkanu, pylenie z portu w Świnoujściu! [3]

Mieszkańcy miasta nie powinni czekać na kolejne dramatyczne sytuacje, takie jak ta opisana przez naszą Czytelniczkę. Władze miasta powinny działać szybko i stanowczo, aby rozwiązać ten problem i zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i dobry stan zdrowia. Inwestycja ta powstała kilkanaście lat temu za czasów prezydenta Żmurkiewicza, który nic nie zrobił w tej sprawie. Ludzie się męczą i walczą o godne życie. Ile jeszcze lat minie zanim ktoś to zmieni na lepsze życie?
Poniżej zamieszczamy odpowiedź urzędu na poruszony problem:

– Po tym, kiedy dotarły do Urzędu Miasta informacje od mieszkańców, że z terenu portu intensywnie pyli, natychmiast podjęliśmy interwencję. Firma Bunge Polska Sp. z o.o. ma natychmiast zaprzestać i w przyszłości wyeliminować pylenie przy rozładunku, na tereny osób trzecich, posprzątać pył, który zalega na ulicach, chodnikach i ławkach na Warszowie. Z ostatnich informacji wynika, że Bunge wynajęła już do sprzątania firmę Remondis. To nie wszystko. By ograniczyć pylenie w przyszłości, miasto zwróciło się także do Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o przeprowadzenie kontroli w spółce Bunge w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska – tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.
źródło: www.iswinoujscie.pl