Jean-Michel Jarre prosto z Wersalu

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Jean-Michel Jarre – VERSAILLES 400 LIVE

Listen to VERSAILLES 400 LIVE by Jean-Michel Jarre.

Czytaj więcej

Jean-Michel Jarre wydaje „Versailles 400” – spektakularny film i album na żywo z jedynego w swoim rodzaju koncertu w Sali Lustrzanej Pałacu Wersalskiego stworzonego przy pomocy AI.

„Versailles 400” to coś więcej niż tylko koncert. Jarre odkrywa zupełnie nowe artystyczne terytoria, w tym ekspresję wizualną. Sztuczna inteligencja stała się jego partnerem artystycznym. Poruszające zmysły przeżycie przenosi widza w zupełnie nowe artystyczne uniwersum. Setlista została opracowana na podstawie Bożonarodzeniowego koncertu, podczas którego awatar Jarre’a przeniósł się z prawdziwej sceny do wirtualnej galerii stworzonej specjalnie na tę okazję. Otaczające go dekoracje i stworzenia zostały starannie zaprojektowane przez muzyka przy użyciu sztucznej inteligencji.

„Zaprojektowałem oprawę wizualną koncertu «Versailles 400» wykorzystując sztuczną inteligencję do stworzenia graficznego uniwersum. Łączy wizualny kontekst XVII wieku ze światem robotów, kinetycznych struktur, sztuki op-art, scenografii i wymyślonych stworzeń inspirowanych futurystycznymi baśniami. Bez końca odbijają się w wirtualnych lustrach Sali Lustrzanej”. Rezultatem jego pracy jest cyfrowy album na żywo zawierający elektroniczną wersję utworu „Marche pour la cérémonie des Turcs” JB Lully’ego (1632–1687), nowy singiel „Epica Oxygene” oraz odświeżone wersje istniejących utworów Jarre’a.

Wersja reżyserska filmu (wyprodukowana ze szczególnym naciskiem na zestawienia uniwersów, podwójnej scenografii i kreacji graficznej) jest już dostępna w 6play we Francji i na YouTubie. W produkcji jest także wersja 4K stworzona z myślą o wielkim ekranie.
Hybrydowe, wciągające widowisko, podczas którego widz przenosi się z jednego świata do drugiego, to doskonały przykład tego, jak sztuczna inteligencja może wzbogacić artystyczne doświadczenia.
Setlista „Versailles 400”:
1. Le Château (from JB Lully – unreleased)
2. Epica Oxygene (recently released)
3. The Opening
4. Oxygene 2
5. Equinoxe 4
6. Equinoxe 7
7. Industrial Revolution Part 2
8. Chronologie 6
9. The Architect
10. Oxygene 19
11. Zero Gravity
12. Falling Down
13. Stardust
blank