Jeszcze więcej zabawy z nowymi zestawami LEGO® VIDIYO™

04/28/21

Jeszcze więcej zabawy z nowymi zestawami LEGO® VIDIYO™

Grupa LEGO i Universal Music Group (UMG) zaprezentowały nowe produkty z serii LEGO® VIDIYO™. Fani będą mogli odkryć dwa BeatBoxy, dwanaście Bandmatesów oraz pięć wyjątkowych scen muzycznych.

To gwarancja jeszcze lepszej zabawy, dzięki różnorodnym gatunkom muzycznym, efektom specjalnym i scenografiom.

LEGO VIDIYO to innowacyjna propozycja dla wszystkich młodych fanów muzyki, która pozwoli uwolnić kreatywność. Jest to zupełnie nowy rodzaj zabawy, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i pozwala dzieciom na spełnienie ich marzenia o reżyserowaniu własnych teledysków do utworów najlepszych artystów UMG z całego świata.

Scena z klocków

Najmłodsi będą mogli odkryć aż pięć nowych scen muzycznych: cukierkowy zamek, samochód Robo HipHop, koncert K-Pawp, statek Punk Pirate oraz Boombox, który idealnie sprawdzi się do występów i zabawy w podróży. Każda scena to nie tylko wyjątkowe tło z super głośnikami, ale także możliwość uruchomienia ich cyfrowych wersji, które w teledyskach można skonfigurować wedle życzenia.

Według Rossa Christophera Haynesa, LEGO Design Managera, zbudowane z klocków sceny są doskonałym przykładem harmonii pomiędzy fizyczną zabawą klockami LEGO a zabawą cyfrową. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe fantastyczne sceny muzyczne w ramach serii LEGO VIDIYO. Sprawdzą się one nie tylko do budowania i zabawy z minifigurkami, ale służą też jako idealne tła, które dodadzą blasku dziecięcym filmikom! – dodaje.

Ekscytujące BeatBoxy

Niebawem pojawią się też dwa nowe BeatBoxy – Metal Dragon i Folk Fairy. Każdy z nich zawiera minifigurkę, scenę i 16 BitBitów, z czego 2 specjalne. Dzieci będą mogły nie tylko tworzyć ekscytujące teledyski z nowymi efektami specjalnymi, ale także dodawać postacie do swoich istniejących już zespołów lub tworzyć zupełnie nowe. Mogą dowolnie łączyć postaci ze wszystkich dostępnych BeatBoxów i tym samym tworzyć niesamowite grupy, np. gitarzysty Pirate Punk i wokalistek Fairy Folk. Wystarczy odrobina wyobraźni, a nowe BeatBoxy otworzą jeszcze większe możliwości tworzenia z nowymi strojami i stylizacjami, okładkami albumów, efektami audiowizualnymi i ruchami tanecznymi.

Nowi członkowie zespołu

Do linii dołącza również dwanaście wyjątkowych Bandmatesów, z których każdy posiada 3 BitBity, w tym jeden unikalny. Każdy BitBit to nowy sposób na dostosowanie teledysków do własnych pomysłów, dzięki którym dzieci będą mogły dodać zaskakujące i unikalne elementy, takie jak kosmiczne rośliny, dźwięki gitary akustycznej czy tańczące flamingi. Możliwości są nieograniczone, a każdy film będzie jedyny w swoim rodzaju!

LEGO VIDIYO

Seria LEGO VIDIYO łączy w sobie fizyczne elementy LEGO®, utwory muzyczne i rozszerzoną rzeczywistość, tak aby rozwijać kreatywność dzieci poprzez zabawę i muzykę. Wszystkie produkty działają z darmową aplikacją VIDIYO, w której dzieci mają do dyspozycji narzędzia do reżyserowania, produkowania i występowania w swoich własnych teledyskach. Najnowsze produkty wprowadzają jeszcze więcej możliwości, które pozwolą dzieciom na rozwijanie swojej kreatywności.

Fani muzyki ucieszą się również z nowych utworów artystów UMG, które są stale dodawane do aplikacji VIDIYO. Każdy utwór został zaprogramowany tak, że współgra ze wszystkimi BitBitami, zapewniając efekty muzyczne, które pasują do rytmu utworu, a dzieci mogą kreatywnie personalizować piosenki.

W lutym wytwórnia Astralwerks należąca do Universal Music Group i LEGO Group połączyły siły, aby przedstawić światu DJ L.L.A.M.A. (akronim od słów Love, Laughter And Music Always). Jest on pierwszym artystą, który wydał piosenkę za pośrednictwem VIDIYO. Wpadający w ucho utwór „Shake”, powstał we współpracy z trzykrotnym zdobywcą nagrody GRAMMY® NE-YO i wschodzącą gwiazdą Carmen DeLeon.

Początek wiosny był dla DJ L.L.A.M.A. naprawdę pracowity. Pojawił się na playlistach Spotify New Music Friday w 20 krajach oraz New Music Daily od Apple w 41 krajach, a także w takich magazynach jak „Rolling Stone”, „Paper Mag” i „People”. DJ zadebiutował również w telewizji w programie „The Voice” w Wielkiej Brytanii i Nickelodeon’s Teen Choice Awards w USA. Miesiąc zakończył tańcząc na schodach Opery w Sydney z INXS i Baker Boy, kręcąc teledysk do „New Sensation”, światowego hitu zespołu.

Najnowsze produkty z serii LEGO VIDIYO to:

1. 43108 Bandmates 

1. 43109 Metal Dragon BeatBox

1. 43110 Folk Fairy BeatBox 

1. 43111 Candy Castle Stage

1. 43112 Robo HipHop Car

1. 43113 K-Pawp Concert

1. 43114 Punk Pirate Ship

1. 43115 The Boombox 

Nowo wprowadzone BeatBoxy i sceny będą dostępne w sprzedaży od 1 czerwca, a nowe Bandmates od 1 października.

Więcej informacji na temat nowych produktów można znaleźć TUTAJ
Źródło: Universal Music Polska