Joeboe przedstawia „Osadebe”

Źródło: Warner Music Poland
02/19/24

Joeboe przedstawia „Osadebe”

Sensacja na nigeryjskiej scenie muzycznej, Joeboy, otwiera nowy muzyczny rozdział z gorąco wyczekiwanym singlem „Osadebe”. Premiera oznacza inaugurację działalności nowej, mieszczącej się w Lagos wytwórni Young Legend, którą wszechstronny twórca założył we współpracy z Warner Music Africa.

Wypełniony autorefleksją i pozytywnymi afirmacjami, utwór „Osadebe” stanowi hołd dla kultowego hitu „Osondi Owendi” Osity Osadebe.

„Osadebe” w zasadzie opisuje mnie i sposób, w jaki lubię żyć. Wiem, że od celebrytów oczekuje się, że będą żyć głośno i będą pojawiać się w mediach z byle powodu, ale ja w to nie wierzę. Chcę tylko tworzyć muzykę, spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi i fanami, którym naprawdę zależy na mnie i mojej sztuce. Nie potępiam innych gwiazd i wszystkich, którzy lubią to głośne życie, ale wierzę, że cała ta otoczka nie jest potrzebna, sukces jest największym i najgłośniejszym działaniem.

— wyjaśnia Joeboy.


Wyprodukowany przez K-Dreamz „Osadebe” jest świadectwem wszechstronności i ewolucji Joeboya jako artysty, oferując wgląd w muzyczną podróż, w którą wyrusza z nową wytwórnią Young Legend i Warner Music Africa.

Powołanie do życia Young Legend ma na celu pielęgnowanie i promowanie kolejnego pokolenia muzycznych pionierów. Koncentrując się na nieortodoksyjnym i przesuwającym granice podejściu do muzyki, Young Legend chce inspirować i wyróżniać artystów, którzy ośmielają się przeciwstawiać konwencjom i tworzyć innowacyjne dźwięki, które będą kształtować przyszłość branży.

Singiel „Osadebe” ukazuje się po niedawnej współpracy Joeboya z francusko-kongijskim artystą Hiro i DJ-em Neptune’em przy hymnie „Na nko”. Wcześniej światło dzienne ujrzała pięcioutworowa EP-ka „Body,  Soul & Spirit” będąca z kolei kontynuacją dobrze ocenionego albumu „Body & Soul”.

Podróż Joeyboya do sławy zaczęła się w 2017 roku, kiedy jego cover „Shape of You” Eda Sheerana przykuł uwagę Mr Eaziego, założyciela emPawa Africa. Od tego czasu, Joseph Akinwale, jak naprawdę nazywa się artysta, zyskał rozgłos dzięki singlom „Baby”, „Beginning” i „Don’t Call Me Back (feat. Mayorkun)”. W efekcie Joeboy zgromadził ponad 2 miliardy streamów i zdobył tytuł drugiego afrykańskiego artysty, który przekroczył 100 milionów streamów na Boomplay. Często określany mianem Młodej Legendy (Young Legend), Joeboy dotarł na szczyt list przebojów w ponad 20 krajach na całym świecie.

Joeboy ma na koncie ponad 60 piosenek (w tym featuringi), 2 albumy („Somewhere Between Beauty & Magic” oraz „Body & Soul”) i 2 EP-ki („Love & Light” oraz „Body, Soul & Spirit”). Wśród hitów Joeboya znajdują się „Nobody”, „Love Nwantiti remix”, „baby”, „Beginning” i „Celebration”. Niedawno jego przebój „Sip (Alcohol)” przekroczył 100 milionów odsłuchów na Spotify.