Jubileuszowa edycja Enea IRONMAN Gdynia! Moc atrakcji od Enei dla zawodników i kibiców

s 1200 630

Już tylko godziny dzielą nas od 10. edycji zawodów triathlonowych w Gdyni. W jubileuszowej edycji Enea IRONMAN Gdynia wystartuje ponad 2500 sportowców. Na zawodników, kibiców i turystów czeka w weekend moc atrakcji w Strefie Rodzinnej Enei zlokalizowanej na gdyńskiej plaży.

Już od 10 lat, na początku sierpnia, Gdynia jest stolicą polskiego triathlonu. Nie inaczej będzie w ten weekend. Jubileusz będzie obfitował w emocje sportowe na najwyższym światowym poziomie. Na wszystkich czeka cała masa atrakcji, których esencją będą zawody triathlonowe z serii IRONMAN. Jubileuszowa edycja zawodów triathlonowych w Gdyni, to zarazem ósma organizowana pod szyldem IRONMAN. Wzorem roku poprzedniego oprócz bardzo dobrze znanych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, będzie również pełen dystans IRONMAN.

W tegorocznej edycji Enea IRONMAN Gdynia wystartuje ponad 2500 uczestników. W najbliższych dniach Gdynia ponownie stanie się więc stolicą polskiego triathlonu. Organizatorzy Enea IRONMAN Gdynia nie zapomnieli również o wielu atrakcjach dla kibiców. Już od piątku na Plaży Miejskiej funkcjonować będzie Rodzinna Strefa Enei przygotowana przez wieloletniego sponsora tytularnego gdyńskich zawodów.

– Triathlon nieodłącznie wiąże się z energią, dlatego Enea od lat wspiera zawody triathlonowe na terenie całej Polski Co roku z wielką chęcią wracamy do Gdyni na weekend pełen pozytywnych emocji, wspaniałej, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Zależy nam na promocji nie tylko sportu, ale również aktywnego wypoczynku- stąd nieodłączną częścią naszej obecności podczas Enea IRONMAN Gdynia jest Rodzinna Strefa Enei, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem – powiedział Mateusz Pilarczyk z biura prasowego Enei.

– W tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić wszystkich na triathlon atrakcji, czyli wspólną zabawę z elementami nauki, rozrywki i sportu. Na wszystkich chętnych będą czekały też specjalne lekcje „wf-u z Eneą” a na nich zajęcia zumby, gimnastyki i power dance – dodał Mateusz Pilarczyk.

W Strefie Rodzinnej Enei w bloku poświęconym nauce będzie można wyprodukować prąd przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, a także popularnych klocków. W module naukowym przewidziane są również efektowne eksperymenty chemiczne oraz warsztaty „slime” dla dzieci. Na plaży nie może też zabraknąć toru do skimboardu. Natomiast moduł gier i zabaw to klasyka nadmorskiego wypoczynku, czyli automaty do gier, flippery i wiele innych!

W ramach cyklu „Pingpong na trawie”, który tym razem odbędzie się na piasku, będzie można skorzystać z nauki gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów, a także amatorskich mini turniejów tenisa stołowego. Strefę Rodzinną Enei, a także piknik odwiedzi Natalia Partyka – utytułowana zawodniczka tenisa stołowego, wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich, która jest ambasadorką marki Enea. Pingpong na trawie realizowany jest przez Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS). Enea jest sponsorem generalnym PZTS.

Dodatkowo w strefie EXPO w Gdyńskiej Marinie będzie można skorzystać ze specjalnej atrakcji – Fotobudki 360 stopni. Fotobudka nagrywa krótkie klipy przypominające znany filmowy efekt specjalny ze spowolnieniem czasu. Klipy można wysłać na swój adres e-mail bądź pobrać bezpośrednio na smartfon. Można będzie również wykonać analizę składu ciała, a także wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

Enea zaprasza do Strefy Rodzinnej wszystkich zawodników, kibiców, a także mieszkańców Gdyni i wczasowiczów.

Wielkie święto triathlonu zaczyna się już w piątek od rywalizacji dzieci i młodzieży w Kids Aquathlon Gdynia. Wieczorem organizatorzy zaplanowali również zupełną nowość, nocny bieg na 5 km czyli Abbott Night Run. W sobotę do rywalizacji przystąpią triathloniści startujący na dystansie sprintu. Niedziela to już zawody z serii IRONMAN. Początek rywalizacji zawodniczek i zawodników PRO na dystansie IRONMAN 70.3 zaplanowano w niedzielę o godz. 9:30 na Plaży Miejskiej w Gdyni. Finisz zwycięzcy spodziewany jest około godz. 13:00.

Szczegółowy program zawodów dostępny jest TUTAJ.

Więcej o Enea IRONMAN Gdynia można znaleźć na stronie: www.ironmangdynia.pl.

zródło: Infowire.pl