Julius Rodriguez powraca z nowym albumem „Evergreen”

Źródło: Universal Music Polska
06/05/24

Julius Rodriguez powraca z nowym albumem „Evergreen”

Na „Evergreen” gościnnie pojawiają się m.in. Keyon Harrold Nate Mercereau i Georgia Anne Muldrow.

Wydawnictwo ukaże się 14 czerwca 2024 nakładem Verve Records.

Julius Rodriguez, który przeniósł się z rodzinnego Nowego Jorku do Los Angeles w 2022 roku, stworzył „Evergreen” będąc już w LA, wraz z producentem Timem Andersonem (Solange, Halsey, Billie Eilish). „Evergreen” składa się z nowych oryginalnych kompozycji Rodrigueza oraz coveru Dijon „Many Times”. Na albumie znalazły się również utwory Keyona Harrolda, Nate’a Mercereau i Georgii Anne Muldrow.

Julius Rodriguez mówi: – Ten album jest dla mnie ucieleśnieniem znaczenia słowa „evergreen”. Przedstawiając różne światy poprzez każdy utwór, nadal staram się być w pełni szczery w mojej ekspresji. Mam nadzieję, że w ten sposób będę kontynuować znaczenie priorytetowego traktowania samej muzyki, zamiast pozwalać gatunkowi lub etykiecie tworzyć z góry przyjęte skojarzenia z muzyką. Gatunek to ja.

Dynamiczny utwór „Mission Statement”, rozpoczynający „Evergreen”, przedstawia dźwięki klaszczących dłoni wprawiających utwór w ruch, podczas gdy zapętlony riff płynie wokół zgrabnej linii basu. Brzmienie talerzy wplata się w tony fortepianu, a dopełnieniem tego muzycznego krajobrazu jest solo saksofonu. Teledysk do singla można obejrzeć tutaj:

– Nie staram się być po prostu muzykiem jazzowym – mówi Julius o singlu. – Moją wizją było stworzenie innego brzmienia, które jest unikalne dla mnie samego. Moją misją jest wyrwanie się z tego, co ludzie znają i oczekują ode mnie i po prostu robienie tego, co lubię.

Julius Rodriguez to artysta, który przekracza granice między gatunkami i stylami. Jego solowy debiut dla Verve, „Let Sound Tell All”, został okrzyknięty przez NPR „projektem tak dynamicznym, że nawet parasol jazzu nie był w stanie pomieścić jego esencji”. Doskonalił się od dzieciństwa w Nowym Jorku, gdzie w wieku zaledwie jedenastu lat wziął udział w swoim pierwszym nocnym jam session. Stał się bardzo rozchwytywanym muzykiem – grającym czy to na fortepianie, perkusji, syntezatorach czy basie. W wieku zaledwie 25 lat Rodriguez koncertował na całym świecie, w tym na kultowym North Sea Jazz Festival i Newport Jazz Festival.

Julius Rodriguez – „Evergreen” – lista utworów:

1. Mission Statement

2. Funmi’s Groove

3. Around The World

4. Road Rage (feat. Jay Adlher)

5. Rise and Shine

6. Many Times

7. Run To It (The CP Song)

8. Love Everlasting (feat. Keyon Harrold)

9. Stars Talk (feat. Nate Mercereau)

10. Champion’s Call (feat. Georgia Anne Muldrow)

blank