K.Kośmider z Grupy Morskiej: Niezwykły sezon dalej trwa!

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.09.2020, 09:17:43] • Świnoujście

K.Kośmider z Grupy Morskiej: Niezwykły sezon dalej trwa!

fot. Grupa Morska – Cała Naprzód

Według Wiceprezesa Stowarzyszenia Grupa Morska-Cała Naprzód, Krystiana Kośmidra sezon turystyczny w Świnoujściu był w tym roku niezwykły i dalej trwa.

„Wakacje dobiegły końca, więc to dobry czas na podsumowanie sezonu. ten rok nie jest zwyczajny, ponieważ mimo końcówki września sezon się wcale nie skończył. Wśród przedstawicieli branży turystycznej, jeszcze przed wakacjami panował ogromny niepokój.

K.Kośmider z Grupy Morskiej: Niezwykły sezon dalej trwa!

fot. Grupa Morska – Cała Naprzód

Wiosenny lockdown przyczynił się do pogorszenia kondycji finansowej wielu firm. Tym bardziej niepokojąca była mała ilość turystów w czerwcu i na początku lipca. Sezon rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Natomiast gdy turyści przekonali się, że podróżowanie w dobie pandemii wcale nie jest takie niebezpieczne, urządzili istny najazd na Świnoujście. Z pewnością przyczyniły się do tego ograniczenia w ruchu lotniczym i obowiązek odbycia kwarantanny po powrocie z wielu krajów. Trzeba jednak pamiętać o przeprowadzeniu przez Miasto kampanii promocyjnej na dużą skalę, jakiej Świnoujście jeszcze nie widziało. Internet, telewizja, billboardy czy znane postaci, które zachęcały do odwiedzenia Świnoujścia na pewno pomogły sprawić, że zdaniem wielu przedstawicieli branży gastronomicznej mieliśmy do czynienia z jednym z najlepszych, pod względem ekonomicznym, sezonów w historii.

K.Kośmider z Grupy Morskiej: Niezwykły sezon dalej trwa!

fot. Grupa Morska – Cała Naprzód

Nie wiadomo tak naprawdę kiedy sezon się skończy, bo wciąż w miejscach rozrywki i gastronomii ciężko o chwilę wytchnienia. Mimo wielu utrudnień i obostrzeń udało nam się zapewnić wypoczynek i rozrywkę tysiącom osób. Jednak co najważniejsze dla nas, Świnoujścian, wakacje minęły bezpiecznie. Może się okazać, że koronawirus nie tylko sprawił, że w te wakacje Świnoujście było jeszcze bardziej oblegane, ale także przekona wielu Polaków, że nasze wybrzeże wcale nie jest mniej atrakcyjne od wybrzeża włoskiego, greckiego czy hiszpańskiego. Dlatego warto nadal rozwijać turystykę w naszym mieście, pamiętając oczywiście o mieszkańcach miasta i innych gałęziach gospodarki.” – pisze Krystian Kośmider na oficjalnym profilu Facebook Stowarzyszenia Grupa Morska – Cała Naprzód

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl