Kabiny dekontaminacyjne są już w naszym szpitalu. To niezbędny zakup

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zakupił dwie kabiny dekontaminacyjne. W specjalnych komorach personel szpitala oraz ratownicy medyczni będą poddawani odkażaniu. – Chodzi o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala. Dzięki kabinom będziemy mogli działać szybciej – tłumaczą w szpitalu.

Sprzęt kosztował 50 tys. złotych. Jak mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły wraz z komorami przybył również zapas środków do odkażania.

– Kabiny zostały zakupione przez nas w trybie pilnym – mówi D. Konkolewska – W obecnej sytuacji jest to niezbędny zakup. Kabiny przeznaczone będą dla personelu Izby Przyjęć oraz dla ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, a druga dla personelu przemieszczającego się z izby na oddziały szpitalne.

Do Izby Przyjęć trafiają pacjenci, u których stwierdzono lub podejrzewa się zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i którzy czekają na decyzję, czy powinni trafić do izolatorium, czy zostać przewiezieni do szpitala specjalistycznego.

– Dzisiaj członkowie personelu naszego szpitala, którzy spodziewają się kontaktu z osobą, która może być zakażona koronawirusem, ubierają dodatkową odzież ochronną. Później pozostawiają wspomniany ubiór w śluzie i udają się pod prysznic. Dzięki kabinom przyspieszymy cały proces i zwiększymy bezpieczeństwo – dodają pracownicy szpitala.

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl