Kajetan Wolas debiutuje wyjątkową EP-ką SAD

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

„SAD” to zbiór autobiograficznych opowieści o przeszłości młodego artysty – jego lękach, problemach, samoakceptacji oraz trudnych doświadczeniach. Na jego debiutanckiej EP znajdziemy 6 utworów utrzymanych w popowym klimacie, stworzonych we współpracy z legendarnym producentem – Magierą. Artysta mimo swojego młodego wieku – był ambasadorem kampanii Martyny Wojciechowskiej Młode Głowy oraz bohaterem felietonu Moniki Olejnik #TalentAktywność to #przyszłość.
Kajetan za pośrednictwem EP rozlicza się z bolesną przeszłością, dzieciństwem oraz dorastaniem. Zawarte na niej utwory pokazują jego wewnętrzną drogę, która doprowadziła muzyka aż do obecnego miejsca.

Jak pracowałem nad tym materiałem to uczyłem się tak naprawdę mówić o moich uczuciach, pracować nad sobą, nie bać się tego co czuję. Cały proces powstawania był dla mnie formą terapii. Chciałbym poprzez ten projekt pomóc ludziom, którzy tak samo jak ja zmagają się z problemami codziennego istnienia oraz dyskryminacją.

Kajetan Wolas mówi o projekcie

Muzyk w ramach Glamour Academy opowiedział dlaczego w swoich utworach porusza trudny problem zdrowia psychicznego.

„Wciąż mówi się za mało o zdrowiu psychicznym, tematy z nim związane są za słabo nagłaśniane. Jeśli więc mogę dołożyć swoją cegiełkę do zwiększania świadomości w tym zakresie, chcę to robić”

wywiad z Glamour (Joanna Twaróg)

Projekt EP zawiera wydany w kwietniu singiel „Co pokaże czas?”, który zgromadził dotąd ponad pół miliona streamów. Wzruszający klip do utworu wyreżyserowała Nastka Gonera – odpowiedzialna za teledysk „KISS CAM” Maty czy nominowany do Fryderyka 2023 – „Laura” Darii Zawiałow i Sokoła. Na EP znajdziemy też całkiem nowe wydania, takie jak popowa ballada „SAD” czy utwór „Będzie lepiej, będzie gorzej”.
Kajetan Wolas intensywnie pracuje nad nowym materiałem i przygotowuje się do wydania kolejnego projektu, o czym opowiemy już niedługo!
blank