KALEO w końcu wydają „Rock N Roller”. Zespół wystąpi w Polsce 6 grudnia, w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/07/24

KALEO w końcu wydają „Rock N Roller”. Zespół wystąpi w Polsce 6 grudnia, w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu

Multiplatynowa, nominowana do GRAMMY® islandzka formacja KALEO przedstawia nowy singiel „Rock N Roller”. Numer, który od dawna jest już faworytem fanów, islandzki zespół regularnie wykonuje na bis podczas swoich koncertów. W końcu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków, KALEO postanowili zarejestrować i wydać piosenkę.

– Napisałem ten utwór na początku działalności KALEO. Od razu zaczęliśmy go grać i od tamtej pory uwzględniamy go w naszych setach, zwykle jako ostatnią piosenkę na naszych koncertach. Kiedy weszliśmy do studia, żeby nagrać nasz nadchodzący album, wszyscy zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby zarejestrować właściwą wersję utworu i wreszcie dać go światu – opowiada JJ Julius Son.

Już dziś do sprzedaży trafią bilety na koncert KALEO, który odbędzie się 6 grudnia, w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu.

„Rock N Roller” jest następcą ostatniego singla zespołu „Lonely Cowboy”, któremu towarzyszył oszałamiający teledysk nakręcony w historycznym rzymskim Koloseum. Był to pierwszy oryginalny numer grupy od trzech lat i swoisty hołd dla twórczości Ennio Morricone.

Zespół KALEO świętował niedawno 10. rocznicę powstania, dając wspaniały koncert dla 250 największymi fanów zgromadzanych w Parku Archeologicznym Koloseum w Rzymie, w cieniu słynnego na całym świecie amfiteatru.  Tym samym KALEO dołączyli do grona takich gwiazd, jak  Ray Charles, Stevie Wonder, Billy Joel, The Cure, Elton John i Paul McCartney, które zagrały elektryczny koncert w tym wyjątkowym miejscu. Niezwykły show został uwieczniony na filmie i jeszcze tego lata zostanie wydana jako „KALEO: Viva Roma in the Shadow of the Colosseum”.

Pochodzący z Reykjaviku KALEO tworzą: JJ Julius Son (wokal, gitara, fortepian), Rubin Pollock (gitara prowadząca), Daniel Kristjansson (gitara basowa) i David Antonsson (perkusja). W 2016 roku zespół zdobył rozgłos dzięki pokrytej platyną płycie „A/B”. Album stał się fenomenem dzięki podwójnie platynowemu singlowi „Way Down We Go”, złotemu „All The Pretty Girls” i „No Good”, który zdobył nagrodę GRAMMY® w kategorii „Najlepsze rockowe wykonanie”. KALEO pozostali na fali dzięki płycie „Surface Sounds” (2021), z radiowymi hitami „I Want More” i „Break My Baby”.

Do tej pory zespół zgromadził 4 miliardy streamów i 60 międzynarodowych certyfikatów, a ich muzyka trafiła do wielu filmów i seriali, by wymienić chociażby takie tytuły, jak „LOGAN”, „Chirurdzy” czy „Riverdale”.

Wydany w 2024 roku iście filmowy singiel „Lonely Cowboy” dowodzi szerokiego spektrum dźwięków i emocji, po które KALEO sięgają w swojej twórczości.