Karuzela z prezeskami, czyli kto daje i odbiera……

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.07.2020, 18:23:32] • Świnoujście

Karuzela z prezeskami, czyli kto daje i odbiera......

fot. Sławomir Ryfczyński

Elżbieta Kasprzak nawet roku nie zarządzała szpitalem i musi oddać stanowisko… swojej poprzedniczce! Przypomnijmy tylko, że była już prezes szpitala została powołana na tą funkcję szybko i bez konkursu w listopadzie 2019 r.

Oficjalnym powodem odwołania prezes Elżbiety Kasprzak, był brak sukcesów w zatrudnianiu potrzebnych lekarzy-specjalistów. My nieoficjalnie mamy inne informacje o powodach bardzo nagłego odwołania prezes Elżbiety Kasprzak., ale obecnie nie będziemy o nich pisać.

Według prezydenta podobno większą inicjatywą w tym zakresie miała wykazywać się jej poprzedniczka, czyli właśnie Dorota Konolewska, którą jednak sam prezydent w listopadzie zeszłego roku powołał na stanowisko Sekretarza Miasta. Teraz już jednak okazuje się, że Sekretarzem Miasta Dorota Konkolewska też nie będzie, bo ma wrócić do szpitala.  I dlatego też prezydent wyraża obecnie nadzieję, że była prezes, po powrocie do szpitala sytuację zdoła poprawić.

Karuzela z prezeskami, czyli kto daje i odbiera......

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy ktokolwiek rozumie ten chaos kadrowy? bo jak widać prezydent Janusz Żmurkiewicz jak widać daje i odbiera wedle własnego uznania. To karkołomne tłumaczenie brzmi bowiem bardzo nieszczerze i tylko naiwni mieszkańcy w nie uwierzą.

Prezydent tłumaczył się z tych co najmniej „dziwnych” decyzji kadrowych podczas ostatniej konferencji prasowej. Dlaczego nie zdecydował jednak pójść normalną w takiej sytuacji ścieżką, czyli po prostu rozpisać konkurs i rozejrzeć się za naprawdę skutecznym menedżerem (?!)

Zatrudnienie znowu w takiej sytuacji „swojego człowieka” nie daje wcale większych szans na sukces niż zastosowanie procedury właściwej dla tego rodzaju sytuacji. Chodzi wszak o bardzo ważną miejską spółkę!
Nam, pacjentom pozostaje znowu wierzyć, że może skończą się te nocne oczekiwania na izbie przyjęć w razie niespodziewanego zachorowania bądź wielo-tygodniowe – na tak zwane „planowe przyjęcie”? Mimo więc, że zasadności uruchamiania karuzeli z prezeskami nie rozumiemy, to nie mamy innego wyjścia i pozostajemy niepoprawnymi optymistami.

Na koniec dodajmy tylko, że choć w szpitalu tym razem go nie będzie, za to konkurs ma być rozpisany na stanowisko sekretarza miasta, które opuściła była, ale i znowu obecna prezeska szpitala.

A my się głośno zastanawiamy czy prezydentowi wystarczyło tylko i aż 8 miesięcy, aby ocenić, że i na tym stanowisku Dorota Konkolewska się nie sprawdziła? Może więc szpital zasługuje na kogoś kto nie skacze ze stanowiska na stanowisko? Może w końcu udałoby się znaleźć kogoś kto rozumie i czuje zdrowotne potrzeby mieszkańców Świnoujścia w zakresie szpitala, np. lekarza łączącego wiedzę medyczną ze znajomością ekonomii i prowadzenia spółki?!

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl