Kel-P wraca singlem „In My Feelings” z gościnnym udziałem Kalasha

Źródło: Universal Music Polska
02/26/24

Kel-P wraca singlem „In My Feelings” z gościnnym udziałem Kalasha

Piosenka zapowiada EP-kę „Bully Season Vol. 2: pretti girls love afrobeat”.

W swoim nowym singlu „In My Feelings” Kel-P połączył siły z francuskim raperem Kalashem. Efekt współpracy to dwujęzyczny (wykonany po angielsku i kreolsku) singiel, który za sprawą swojego karaibskiego rytmu jest idealnym połączeniem afrobeatu i dancehallu. 

Bez względu na to, czy nagrywa w swojej sypialni, czy w największych studiach na świecie – autentyczność i magnetyzm, które ma w sobie Kel-P, pozwalają mu przyciągnąć uwagę publiczności. Jaki cel ma artysta Chce dawać ludziom radość i sprawiać, że będą tańczyli. – Największym błędem, jaki można popełnić, jest tworzenie muzyki wyłącznie dla siebie – ocenia artysta.

Reżyserem teledysku towarzyszącego „In My Feelings” jest Guillaume Doubet, który podczas niedawnej gali Victoires de la Musique (francuski odpowiednik nagród Grammy) otrzymał nagrodę za teledysk roku („Commando” raperki Shay). Doubet przygotował wizualizację, w której stawiając na minimalistyczną scenografię skupił się na przedstawieniu artystów przy pomocy przypominających fotografie estetycznych obrazów utrzymanych w barwach chromu, srebra i czerni. Zainspirowani stylem vintage twórcy chcieli, by ich dzieło nawiązywało do gorących teledysków r&b i rapowych, jakie powstawały na początku XXI w. w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki wyjątkowej i bezkompromisowej wizji Kel-P realizuje swoje ambicje, podążając nowymi, kreatywnymi ścieżkami – na ogół tam, gdzie nikt się go nie spodziewa. Twórca jawi się jako wszechstronny artysta i ciekawy świata człowiek, który pasjonuje się sztuką i technicznym aspektem tworzenia muzyki. Kel-P. Produkując utwory takich artystów jak Burna Boy, Rema, Adekunle Gold i Janelle Monaé, muzyk przyczynił się do globalnego sukcesu afrobeatu. W 2022 r. artysta został nagrodzony Grammy za swoją współpracę z Angélique Kidjo. Za sprawą ubiegłorocznej EP-ki „Bully Season Vol. 1” Kel-P wyrobił sobie markę jako wykonawca. To właśnie na tym wydawnictwie znalazły się przebojowe „One More Night” i „True Love”, a także „Dilemma” – cover wspólnego hitu Nelly’ego i Kelly Rowland. Na afrobeatowej scenie rzadko spotyka się artystów łączących role wykonawcy i producenta, co tylko potwierdza niezwykłą kreatywność twórcy.

Urodzony w mieście Calabar, Kel-P stracił matkę jako dwulatek. Wraz z bratem bliźniakiem przeprowadzili się do Lagos, gdzie dorastali razem z rodziną. Zanim obdarzony wyjątkowym talentem muzycznym Kel-P odkrył takich artystów jak Davido i Wizkid, był pod silnym wpływem Rihanny, Akona i Ne-Yo. Religijna rodzina niechętnie patrzyła na jego muzyczne ambicje, ale Kel-P nie zniechęcił się tym. Z czasem poznał Sarzę, który zachęcił go do rozpoczęcia kariery producenckiej. Kel-P szybko udoskonalił swój warsztat i rozwinął artystyczną wizję. Jego pierwszą godną uwagi produkcją była piosenka „Eleganza” Solidstara. Mając wyrobioną markę, nawiązał współpracę z Burna Boyem i wyprodukował dziesięć utworów na jego wydaną w 2019 r. płytę „African Giant”. Kel-P był producentem głośnego hitu Wizkida „Ginger” z udziałem Burna Boya, wyprodukował także „Donne-moi l’accord” Dadju, „Diamond Platinum” Jeje i wiele innych. Artysta ma także nominacje do Grammy za wyprodukowanie utworu „Faith” z płyty „Higher Place” Skipa Marleya oraz współpracę z Wizkidem.

blank