Ken Carson z nowym singlem „Overseas”

Źródło: Universal Music Polska
04/12/24

Ken Carson z nowym singlem „Overseas”

Mijający tydzień mnóstwo okazji do świętowania dla Kena Carsona. Artysta świętuje urodziny, dodatkowo odlicza godziny do debiutu na Coachelli. Jakby tego było mało, w sieci pojawił się jego nowy singiel. Wydane nakładem OPIUM/Interscope Records „overseas” to pierwsza piosenka Kena od wydania „A Great Chaos”, jednego z najlepszych ubiegłorocznych albumów.

Znany fanom jako X Man Carson połączył siły z producentami konsoli Xbox, by zaprojektować specjalną wersję konsoli Xbox Series X. Dodatkowo artysta przygotował 50 personalizowanych kontrolerów i pięć konsol, które fani mogą wygrać, zamawiając specjalną ekskluzywną koszulkę z kolekcji Xbox x KEN CARSON na KenCarson.xyz.

Po występach na Coachelli 12 i 19 kwietnia, w maju Carson dołączy do Red Hot Chili Peppers, by wesprzeć ich podczas trasy „Unlimited Tour”. A już na początku czerwca fani w Polsce będą mogli zobaczyć Kena Carsona na żywo na Orange Warsaw Festival.

Wydany w październiku 2023 r. „A Great Chaos” przerósł wszelkie oczekiwania, przechodząc do historii rapu dzięki złożonej z 18 utworów opowieści o burzliwej podróży Kena. Pitchfork docenił krążek za podjęcie ryzyka i nieustępliwość. W superlatywach wyrażały się o nim redakcje „The New York Timesa”, „Billboardu”, „Rolling Stone’a”, portalu Complex i wiele innych. Płyta znalazła się w licznych podsumowaniach 2023 r. i zyskała uznanie m.in. Jaya-Z, Drake’a, J. Cole’a czy Anthony’ego Kiedisa z Red Hot Chili Peppers.

Pochwały dla Kena Carsona:

Jeden z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych współcześnie raperów – CLASH

Protegowany Playboia Cartiego stał się gwiazdą samą w sobie. Doskonale selekcjonuje bity, ma styl i swag wpływający na wielu młodych ludzi 
– Pitchfork

Carson zaznacza swoją obecność imponującą pewnością siebie – Paste

Ścisła czołówka pokolenia – Rolling Stone

Jeden z najbardziej ekscytujących młodych artystów – HotNewHipHop

Carson spełnia pokładane w nim oczekiwania, prezentując jedne ze swoich najlepszych dotychczasowych dokonań – VIBE

blank