Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.01.2021, 14:00:16] • Świnoujście

Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

autor: .shock (fot. stock.adobe.com/pl )

Przyszkolny basen przy ulicy Grodzkiej, jest już gotowy. O ile udało się tam uniknąć błędów które zdarzają się przy miejskich inwestycjach, dzieci i młodzież szkolna będą miały tam zajęcia wychowania fizycznego. Szkoda że trwało to tak długo zanim, to co typowe dla szkół w innych miastach, pojawiło się w Świnoujściu. Pytamy się jednak kiedy władze miasta wybudują rekreacyjny basen dla pozostałych mieszkańców miasta? Taki z dużym parkingiem, strefą wypoczynku i rekreacji, i pełnowymiarowym basenem z którego mogliby korzystać również turyści. Bo przyszkolny basen przy ulicy Grodzkiej nie ma ani dużego parkingu ani 50 metrowej „olimpijskiej” niecki pływackiej. Szkołom jednak taki obiekt musi wystarczyć i nawet bezmyślna i pompatyczna nazwa Uznam Arena nie będzie tak bardzo przeszkadzać.

Koszt całej inwestycji to: „42 mln złotych brutto (razem z zagospodarowaniem terenu wokół oraz budową drugiego wielofunkcyjnego boiska na zewnątrz obiektu).
Inwestor: Gmina Miasto Świnoujście. Dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych – Ministerstwo Sportu 4,5 mln złotych do budowy basenu”, według danych BIK Urzędu Miasta Świnoujście.

Kiedy nowy basen dla mieszkańców? Pokazujemy władzom miasta jak mógłby wyglądać

Nowo otwarty świnoujski basen przy szkole(fot. Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych )

42 miliony to bardzo duża suma i można się obawiać że w dzisiejszej sytuacji kiedy budżet Świnoujścia znika w dwóch „czarnych dziurach” czyli Promenadzie i Tunelu, nowego basenu dla mieszkańców możemy się długo nie doczekać. Tym bardziej więc szkoda że nie dopilnowano aby basen w nowym kompleksie był „olimpijski”. Dla porównania pokazujemy dwa zdjęcia: tytułowe pokazujące jak mógłby wyglądać basen miejski i drugie zdjęcie otrzymane od Urzędu Miejskiego, pokazujące nieckę nowo wybudowanego basenu w Świnoujściu.

Pojawia się też pytanie co z nadmorską działką po starym basenie? Podobno ma powstać tam kolejny apartamentowiec. Jednak zdaniem redakcji ta działka po starym basenie powinna dalej służyć mieszkańcom miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl