kieras wraca z drugim singlem. „znowu ZNOWU” nie usłyszy 146 młodych ludzi

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/13/24

kieras wraca z drugim singlem. „znowu ZNOWU” nie usłyszy 146 młodych ludzi

„znowu ZNOWU” to drugi  singiel kierasa z nadchodzącej płyty „Marzenia Ściętej Głowy”. Mocne, grungowe  riffy wbijają słuchacza w fotel już od pierwszych dźwięków nowego numeru. Jest tu jednak coś więcej – jasny przekaz ukryty pod melodyjnymi refrenami.  

Oczywiste porównania do Nirvany schodzą na dalszy plan, gdy dowiadujemy się, że płyta została stworzona w jasnym celu: kieras zwraca uwagę na problem samobójstw wśród młodzieży. W ubiegłym roku  2139 młodych ludzi w Polsce próbowało odebrać sobie życie. Z tego 146 nigdy już nie usłyszy muzyki.

„znowu ZNOWU” pisałem wiedząc, że dziewczyna w którą byłem mocno wkręcony jest w moim mieście, ale wiedziałem, że kolejne spotkanie z nią oznaczałoby wejście na poważniejszy etap związku, na co wewnętrzny chłopiec nie chciał pozwolić. Piosenka jest po prostu o klasycznym dylemacie – czy lepiej być w związku, czy się bawić? – opowiada artysta.

Album „Marzenia Ściętej Głowy” jest osobistym dziennikiem opowiadającym o borykaniu się z samotnością, o zwątpieniu i codziennej walce ze sztucznym, plastikowym światem. Cała płyta jest historią, która zaczyna się w głowie, prowadzi mrocznymi korytarzami po urwiskach psychicznej wytrzymałości – a znajduje katharsis w prawdziwych wartościach: miłości, przyjaźni i prawdzie. Peace, love, empathy – ostatnie słowa Kurta Cobaina znajdują odbicie w całej twórczości kierasa. A do tego wszystkiego dostajemy świetne piosenki, o których wkrótce będzie głośno.