Klienci w pośpiechu opuścili Kaufland

Klienci w pośpiechu opuścili Kaufland
Wieczorne zakupy w Kauflandzie długo pozostaną w pamięci klientów, którzy dość pospiesznie musieli opuścić teren sklepu. Przyczyną był dźwięk alarmu przeciwpożarowego, a wiadomo, że w takich przypadkach najlepiej udać się do wyjścia. Na miejsce przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

W chwili, gdy rozległ się alarm, około 30 osób przebywających w Kauflandzie zareagowało prawidłowo i opuściło sklep. Jednocześnie została wydana dyspozycja dla strażaków i na miejsce ruszyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Dość szybko znaleźli przyczynę alarmu monitoringu pożarowego, okazało się, że jego uruchomienie nastąpiło za pomocą przycisku ręcznego ostrzegacza pożarowego. Na szczęście był to alarm fałszywy, strażacy wykluczyli zagrożenie i na tym zakończyli swoje działania.

– Informuję, że w dniu 12 lipca 2023 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Świnoujściu zostali zadysponowani do zdarzenia w wyniku alarmu z monitoringu pożarowego w budynku sklepu przy ul. Matejki. Z obiektu przed przybyciem jednostek ewakuowało się ok. 30 osób. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i w wyniku rozpoznania stwierdzili wzbudzenie alarmu monitoringu pożarowego poprzez uruchomiony przycisk ręcznego ostrzegacza pożarowego (ROP). Zagrożenia nie stwierdzono, działania zakończono. W działaniach trwających od godz. 20:31 do 21:00 brało udział 7 strażaków w obsadzie 3 pojazdów pożarniczych – pisze kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl