Klip Olivii Rodrigo „get him back!” nakręcony iPhone 15 Pro Max

09/13/23

Klip Olivii Rodrigo „get him back!” nakręcony iPhone 15 Pro Max

Olivia Rodrigo podzieliła się klipem do utworu „get him back!” – singla z najnowszego albumu „GUTS”, który ukazał się w piątek, 8 września. Teledysk został nakręcony z użyciem iPhone 15 Pro Max, najnowszym telefonem ogłoszonym podczas konferencji Apple we wtorek, 12 września.

Pitchfork wyróżnił „get him back!” jako jeden z highlightów „GUTS”. „The New York Times” opisał utwór jako „zabawny, zaraźliwy i świetny do śpiewania na głos”, a The Atlantic określiło singiel mianem fantastycznego.

Za reżyserię klipu odpowiada Jack Begert (Dominik Fike, Kendrick Lamar, Vince Staples) z firmy produkcyjnej Psycho Films. Zdjęcia wykonane przez Xiaolong Liu (Beyoncé, Rosalia, Billie Eilish, Travis Scott) świetnie oddają tempo, energię piosenki i podwójne znaczenie frazy „get him back”. W wideo oglądamy Olivię w kilku wcieleniach – jedne z nich skupiają się na zemście na eks, a drugie wymyślają sposoby, by go odzyskać.

Szybkie tempo wizuali z użyciem techniki crash zoom było możliwe za sprawą nowego aparatu 5x Telephoto w iPhone 15 Pro Max. Modele 15 Pro zawierają bardzo duże wzmocnienia aparatu, którego funkcje odpowiadają siedmiu profesjonalnym obiektywom. Za sprawą złącza USB-C (po raz pierwszy w iPhone), twórcy mogą korzystać z wygodnych rozwiązań, takich jak nagrywanie ProRes bezpośrednio na dyski zewnętrzne w jakości 4K 60fps. iPhone 15 Pro zawiera funkcję Log encoding, która umożliwia większy zasięg oraz elastyczność efektów wizualnych i kolorystycznej gradacji w postprodukcji. To także pierwszy smartfon na świecie, który wspiera system ACES – Academy Color Encoding System – światowy standard kolorystyczny dla wielkich produkcji filmowych.

Olivia Rodrigo w dniu premiery klipu wystąpiła podczas ceremonii MTV VMA. Klip do singla „vampire” w reżyserii Petry Collins, był nominowany do sześciu nagród i zatriumfował w kategorii Najlepszy montaż.

„vampire” zadebiutowało na szczycie Billboard Hot 100, ustanowiło rekord Spotify dla najlepszego debiutu piosenki solowej w 2023 i natychmiast znalazło się na szczycie US Top 40 Radio i UK Official Singles Chart. Album „GUTS”, zrealizowany we współpracy z Danielem Nigro i nagrany częściowo w legendarnym Electric Lady Studios w Nowym Jorku, jest już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. Następca „SOUR” zbiera rewelacyjne recenzje. W serwisie MetaCricitc.com jego ocena średnia to 91/100.

Będąc młodą osobą – że użyję starej formuły ze skeczu radiowego – nie widziałbym dziś żadnych powodów, by nie słuchać Olivii Rodrigo. Szczególnie będąc młodą osobą płci żeńskiej. Prawdę mówiąc, z trudem znajduje jakieś powody, by jej nie słuchać jako podstarzały mężczyzna 
– Polifonia

Rock w kobiecym ujęciu – EskaRock.pl

(…) Liryka i produkcja jej drugiego studyjnego albumu „GUTS” nie zważa na czerwone światła. Obiera nowe kierunki, zmaga się z odważniejszą dynamiką i zostawia słuchaczy z jeszcze większą nostalgią, tak jakby „SOUR” niewystarczająco przeorało nas emocjonalnie – Kmag

Kolejny natychmiastowy klasyk. (…) Album rewelacyjnej gwiazdy rocka
– Rolling Stone

Demonstracja prawdziwej siły, talentu i wszechstronności – Olivia ma tego naprawdę dużo – NME

Na „GUTS” Olivia jest gotowa, by porzucić rutynę i z werwą wejść w prawdziwe życie. Na jej drodze nie ma żadnych czerwonych świateł i znaków stop – The Independent

Drugi album Olivii Rodrigo można najlepiej podsumować tekstem z pierwszego utworu z płyty. Cytując „all-american bitch”: Znam swoje miejsce i oto ono – DIY

„GUTS” to płyta pełna pewności siebie oraz potwierdzenie, że Olivia Rodrigo zostanie z nami na długo – musicOHM.com

Lepsza i dojrzajsza niż na „SOUR” – CLASH
Źródło: Universal Music Polska