Kobieca siła i namiętność w najnowszym singlu „Flamenco” Joanny Jakubas

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/12/24

Kobieca siła i namiętność w najnowszym singlu „Flamenco” Joanny Jakubas

„Flamenco” to autorska kompozycja Joanny Jakubas – piosenkarki, autorki tekstów i muzyki. Utwór nawiązuje do iberyjskiego klimatu tańca, melodii granych z towarzyszeniem kastanietów i gitar, co potęguje atmosferę bliskości dwojga ludzi. Piosenka swoim rytmem, lekkością i letnim klimatem wpisuje się w atmosferę nadchodzących wakacji, dodatkowo podkreśloną przepięknym teledyskiem powstałym w Sevilli. 

Flamenco od zawsze stanowiło część życia Joanny, w pierwszej kolejności w trakcie nauki tańca do jednego z przedstawień muzycznych, a następnie taniec ten był inspiracją do napisania piosenki, która łączy w sobie wyraziste brzmienie, pasję i przesłanie o kobiecej sile i determinacji. 

Kobieta we flamenco jest niezależna i pewna siebie, a jednocześnie pełna delikatności i elegancji. W tym tańcu, podobnie jak w moim utworze, jej postać jest symbolem – poprzez swoje ruchy i gesty wyraża emocje i opowiada historię życia. Tańcząc flamenco nie trzeba słów, by wyrazić smutek, szczęście, miłość czy żal rozstania. We flamenco każdy gest, stuknięcie obcasem, każde spojrzenia ma znaczenie. To taniec, który uwalnia wewnętrzną moc kobiety i przekazuje ją dalej. Pisząc tę piosenkę, myślałam o wyjątkowych kobietach, które spotkałam na swojej drodze, o sile, która drzemie w nas wszystkich stukających obcasami – mówi Joanna Jakubas. 

Joanna Jakubas jest absolwentką Manhattan School Of Music i Royal College Of Music w Londynie. Artystka rozpoczęła swoją muzyczną podróż od muzyki klasycznej (sopran liryczny), później zaczęła tworzyć własne, bardziej popowe kompozycje. Jej muzyka charakteryzuje się świeżością, a pełne emocji teksty dotykają najważniejszych dla niej tematów. Joanna często podkreśla, że w otaczającym nas zabieganym świecie warto zatrzymać się i posłuchać prawdziwych emocji, bo na koniec dnia tylko to, co jest  autentyczne ma szansę nas do głębi poruszyć.

„Flamenco” to produkcja New Century Arts i Marka Kościkiewicza – doskonałego muzyka, jednego z założycieli grupy De Mono. Utwór miksowano i zmasterowano w legendarnych Abbey Road Studios.