Kolejkowy koszmar skutecznie odstraszy turystów? Czytelnik: Mamy czerwiec, a co będzie w lipcu, czy sierpniu?

Kolejkowy koszmar skutecznie odstraszy turystów? Czytelnik: Mamy czerwiec, a co będzie w lipcu, czy sierpniu?
Kolejkowy koszmar na świnoujskich przeprawach jest znany mieszkańcom Świnoujścia nie od dziś. Temat na łamach portalu iswinoujscie.pl był poruszany wielokrotnie. Jednak jeden z naszych Czytelników nie wytrzymał i postanowił wrócić do tego tematu po raz kolejny. Tym razem chodzi o przeprawę "Centrum". Żeby wjechać na prom Karsibór trzeba najpierw odstać swoje w sporej koljce. Jak twierdzi Czytelnik sytuacja powtarza się codziennie od dwóch tygodni.

– Jest godzina 15.48 a kolejka na prom gwarantuje ponad godzinę oczekiwania na prom. Od dwóch tygodni jest podobnie jak w dniu dzisiejszym. Już nie będę wspominał co wyprawia się w godzinach porannych w kolejce na prom. Masa samochodów ciężarowych plus dostawcze i osobowe a w dodatku kursują tylko dwa promy to wszystko powoduje olbrzymie kolejki po obu stronach przeprawy. A mamy czerwiec, co będzie w lipcu lub sierpniu? – pyta Czytelnik.

Mężczyzna jednak się nie poddał i postanowił zainterweniować w tej sprawie w świnoujskiej żegludze. Kiedy zadzwonił do Żeglugi Świnoujskiej i zwrócił uwagę na problem, to z rozmowy wywnioskował, że ŻŚ się po prostu nie chce uruchomić dodatkowego promu.

– Dziwne bo na przeprawie dla mieszkańców może pływać dodatkowy prom a dla reszty już nie. Pracuję w zaopatrzeniu i codziennie muszę męczyć się na przeprawie promowej. Z moich obserwacji wynika że Świnoujście ma w d…e dostawców, transportowców i turystów i uprzykrza im życie jak tylko się da. Moim zdaniem miasto powinno być bardziej otwarte na wspomniane grupy – podsumowuje Czytelnik.

Opisywana przez Czytelnika sytuacja miała miejsce w środę, 26 maja.

Jak te zarzuty odpiera Żegluga Świnoujska?

– W odpowiedzi na przesłane zapytanie – list czytelnika informujemy, że zgodnie z ustalonym zakresem funkcjonowania przeprawy Centrum w okresie od 01.01.2021 r. do 31.05.2021 r. i od 01.11.2021 r. do 31.12.2021 r. na jednej nitce przeprawy kursują dwa promy: jeden 3 dni w tygodniu przez 24h, a w pozostałe cztery dni przez 18h, drugi codziennie przez 12h. W okresie od 01.06.2021 r. do 31.10.2021 r. na jednej nitce przeprawy dwa promy kursują odpowiednio: jeden codziennie przez 24h, drugi codziennie przez 12h. W okresie od 25.06.2021 r. do 26.09.2021 r. wprowadza się dodatkowo trzeci prom kursujący codziennie po 12 godzin lub dłużej w zależności od potrzeb. Dodatkowo będzie wprowadzony 3 prom na przeprawie Centrum w czerwcu tego roku w terminach : 2-6.06, 11-13.06, 18-20.06 po 8 godzin dziennie – wyjaśnia Żegluga Świnoujska

Ponadto ŻŚ informuje, że w przypadku stwierdzenia kolejek pojazdów promy kursują nie co 30 minut jak jest w rozkładzie tylko niezwłocznie po załadowaniu co znacznie zwiększa przepustowość przeprawy
A Wy drodzy Czytelnicy podzielacie opinię tego kierowcy? Piszcie w komentarzach, jesteśmy ciekawi Waszych opinii.
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl