Kolejny raz Strefa Płatnego Parkowania – wkrótce całe Miasto w płatnej Strefie?

Kolejny raz Strefa Płatnego Parkowania - wkrótce całe Miasto w płatnej Strefie?
Tak niedawno wprowadzona została całoroczna płatna strefa parkowania w centrum Miasta oraz w dzielnicy nadmorskiej, uchwalana zresztą w niesamowicie kontrowersyjnych okolicznościach – bo przy olbrzymim oburzeniu mieszkańców – a już planowane są dalsze niekorzystne zmiany. Na wniosek prezydenta Żmurkiewicza na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta planowane jest rozszerzenie tych stref o kolejne ulice. Tym razem w płatnej całorocznej strefie znajdzie się ulica Uzdrowiskowa dalsza cześć ulicy Żeromskiego, ulica Moniuszki od ul. Grottgera do ul. Prusa i cała ulica Bałtycka, w sumie kolejnych kilka kilometrów miejskich ulic.

Co najmniej dwuznaczne są okoliczności zwołania tej Nadzwyczajnej Sesji, bo wszystko odbywa się bez medialnego rozgłosu, po cichutku niemal jak gdyby autorzy uchwały wstydzili się ogłaszać swój projekt publicznie. Dodać należy, że zawsze lubią się chwalić, nawet drobnymi sukcesami a tym razem niemal cisza w sprawie. Do tego, wszystko odbywa się w okresie wakacyjnym gdy wielu nie wtajemniczonych radnych może przebywać na wakacjach nie mając świadomości co może się zdarzyć.

Każde takie rozszerzenie płatnej strefy uderza bezpośrednio w domowe budżety mieszkańców naszego Miasta, którzy nie tylko mieszkają w strefie ale też dojeżdżają do pracy swoimi samochodami (wielu z nich przecież pracuje w strefie) lub chcąc skorzystać z uroków plaży, lasów czy promenady. Ten skandaliczny projekt uchwały przedstawiony radnym przez prezydenta Żmurkiewicza ma szansę zostać przyjęty przez sprzyjających mu radnych, zwłaszcza że w tym samym dokumencie proponuje się 30 minutowe zwolnienie z opłat z tytułu postoju w strefie dla posiadaczy Karty Wyspiarza lub Karty Wyspiarza Seniora. Połączenie tych dwóch spraw zapewne nie jest przypadkowe i jest celowym zabiegiem autorów projektu uchwały, który ma skłonić radnych do głosowania za rozszerzeniem strefy parkowania, bo głosując inaczej byliby jednocześnie przeciwni nie tylko strefie ale też wspomnianym 30 minutowym zwolnieniom z opłat.
W kontekście tych zamiarów i planów pojawia się pytanie: jak długo jeszcze nasze kieszenie i nasze domowe budżety będą drenowane przez decyzje ludzi, których wybraliśmy aby działali w naszym imieniu aby to nam w mieście żyło się lepiej i dostatniej a nie tym, którzy betonują to miasto, przy okazji wycinając na potęgę drzewa, nie tym którzy stawiają kolejne ogromne hotele i apartamentowce i nie tym którzy będą na tej płatnej strefie parkowania zarabiać.

Pojawia się też drugie pytanie: dlaczego ten Prezydent i ci radni tak nie lubią kierowców samochodów,że na każdym kroku poprzez swoje decyzje starają się uprzykrzyć im życie. W ten sposób przecież celowo utrudniają życie tysiącom mieszkańców, obywatelom Miasta Świnoujście. Wydaje się, że tylko radni lewicy rozumieją mieszkańców i stoją po ich stronie. Dowiedli tego w poprzednim głosowaniu, kiedy to nie zgodzili się na wprowadzenie płatnej strefy w centrum Miasta. Prawdopodobnie i tym razem będą strefie przeciwni. Pozostali radni z klubów Wybieram Świnoujście, Koalicja Obywatelska, PIS i dwoje radnych z Grupy Morskiej Cała Naprzód w piątek 23 lipca przejdą kolejny test i sprawdzian z lojalności wobec Prezydenta albo lojalności wobec mieszkańców, którzy ich wybrali. Pierwszy test z lojalności wobec mieszkańców już oblali głosując za wprowadzeniem płatnej strefy parkowania w centrum Miasta. Wierzymy, że przynajmniej u części z nich tym razem pojawi się refleksja kogo faktycznie reprezentują, kto ich wybrał i że radnym nie zostaje się na zawsze. Co 5 lat ten mandat podlega bowiem surowej ocenie i weryfikacji wyborców. Z pewnością z uwagą będziemy obserwować piątkowe obrady a o ich efektach niezwłocznie naszych czytelników poinformujemy.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW