Komar z koronawirusem? W Świnoujściu ci ich dostatek

Dowiedziałem się, że jest możliwość, że koronawirus będzie przenoszony przez komary – pisze zaniepokojony nasz Czytelnik. Pada pytanie o tegoroczną walkę miasta z tymi stworzeniami.

W Świnoujściu pojawiają się już pierwsze komary – pisze nasz Czytelnik. – Dzwoniłem na infolinię związaną z koronawirusem i dowiedziałem się, że jest możliwość, że ta choroba będzie przenoszona przez komary. Co roku mamy z komarami problem w naszym mieście. Czy miasto jest na to gotowe?

Z przytoczoną przez naszego Czytelnika opinią nie zgadza się Joanna Ścigała, główny specjalista Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta w Świnoujściu.

– Zgodnie ze współczesną wiedzą medyczną oraz opiniami ekspertów koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19 przenoszony jest drogą kropelkową – odpowiada Joanna Ścigała.- Materiałem zakaźnym są łzy, ślina, wydzieliny z układu oddechowego, mocz i kał. Nie ma potwierdzenia, że wirus ten jest przenoszony drogą krwiopochodną, więc nie powinniśmy się obawiać komarów.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl