Koncertowy film Ghost w kinach na całym świecie

Źródło: Universal Music Polska
05/10/24

Koncertowy film Ghost w kinach na całym świecie

„Rite Here Rite Now” będzie można zobaczyć 20 i 22 czerwca.

Trafalgar Releasing ogłosiło plany światowej dystrybucji „Rite Here Rite Now” – unikatowe połączenie niepublikowanych wcześniej nagrań z koncertów Ghost z 2023 r., a także wątków fabularnych pojawiających się w publikowanych przez latach przez zespół materiałach wideo. Reżyserami filmu są Tobias Forge z Ghost oraz Alex Ross Perry („Her Smell”). „Rite Here Rite Now” będzie wyświetlane w kinach wyłącznie 20 i 22 czerwca.

Wejściówki można nabyć na ritehereritenow.com.

Nakręcony podczas dwóch wyprzedanych koncertów Ghost w hali Kia Forum w Los Angeles „Rite Here Rite Now” to zarejestrowany w systemie Technicolor sceniczny melodramat w wykonaniu nagrodzonego Grammy czołowego towaru eksportowego teatralnego rocka ze Szwecji. Na przestrzeni dotychczasowej kariery Ghost niejednokrotnie zajmowali czołowe lokaty na listach przebojów i stali się gwiazdami, występującymi na wielkich scenach na całym świecie.

„Rite Here Rite Now” to jednak znacznie więcej niż film koncertowy. Pierwsza pełnometrażowa produkcja Ghost jest połączeniem nagrań z dwudniowego finału amerykańskiej trasy Re-Imperatour z 2023 r. z narracją, które podejmuje wątki fabularne, pojawiające się w wieloletniej serii „Chapters” publikowanej przez zespół w internecie. Efekt jest całkowicie unikatową fantasmagoryczną mieszanką mieszanką utworów ze wszystkich pięciu albumów Ghost, a także platynowego singla „Mary On A Cross” i nie tylko. Na ekranie nie zabraknie znanych fanom z historii zespołu twarzy. Każda z nich wejdzie w interakcję z Papą Emeritusem IV, którego przyszłość jest zagrożona.

Bez względu na to, czy mowa o oddanych fanach, którzy chcą ponownie przeżyć cenne wspomnienia z koncertów Ghost, czy też o ciekawskich niewtajemniczonych, w filmie „Rite Here Rite Now” każdy znajdzie coś dla siebie i z dużą dozą prawdopodobieństwa opuści kino całkowicie oczarowany, pozostając na długo pod wpływem bombastycznego, ale jednocześnie intymnego portretu Ghost.

9 maja rusza nie tylko sprzedaż biletów, ale także przedsprzedaż ścieżki dźwiękowej, która ukaże się nakładem Loma Vista Recordings.

Tobias Forge wyjaśnia: – Kiedy ponad dekadę temu Ghost podpisywał kontrakt z Loma Vista, Tom Whalley (właściciel i dyrektor generalny – przyp. red.) zapytał, jaka jest historia zespołu.

Uważał, że opowiedzenie jej jest niezbędne, by zaangażować nowych fanów.

Odpowiedziałem mu, że z racji na to, iż byliśmy „dziecięcym” zespołem, a co ważniejsze – byliśmy anonimowym „dziecięcym” zespołem, nie mieliśmy do opowiedzenia przekonującej historii.

Wówczas przynajmniej jeszcze nie mieliśmy.

Ale powiedziałem mu, że jeśli chce historii, mogę ją wymyślić.

Film jest owocem tej rozmowy.

Reżyser Alex Ross Perry komentuje: – Współpraca z Tobiasem nad rozwinięciem sagi Ghost w filmie pełnometrażowym, była niesamowitą przyjemnością. Praca nad nim pozwoliła nam zainspirować się wszystkim – od niemych horrorów po „The Great Rock’n’Roll Swindle”, od Ralpha Bakshiego po „Alive II” KISS. Wpływów było wiele, ale finalnym celem było stworzenie jedynej w swoim rodzaju uczty nie tylko dla fanów Ghost, ale dla wszystkich miłośników kinowej alchemii pomiędzy rockowym spektaklem a upiornymi przysmakami.

Kymberli Frueh, wiceprezeska ds. programowych i pozyskiwania treści w Trafalgar Releasing, dodaje: – Tajemniczość, mistyczny klimat i styl muzyczny Ghost stworzyły ogromną grupę lojalnych fanów zespołu. Kino jest idealnym miejscem, by połączyć ich jako społeczność i pozwolić im cieszyć się wyszukanymi występami Ghost na wielkim ekranie i z odpowiednim nagłośnieniem.

Za realizację „Rite Here Rite Now” odpowiada Popecorn Cinematic Pictures. Producentami są Kristen Mulderig, Rick Sales, Craig Butta i Jonas Åkerlund.

Ghost to mająca na koncie niemal 10 mld streamów, statuetkę Grammy teatralna rockowa grupa ze Szwecji. „Rolling Stone” nazywa koncerty zespołu „euforycznymi spektaklami”, zauważając, że pojawia się na nich coraz więcej fanów. Ubiegłoroczny album „IMPERA” zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy najlepiej sprzedających się albumów rockowych i na drugiej pozycji notowania Billboard 200. Krążek otwierał listy bestsellerów w Szwecji, Niemczech i Finlandii, w wielu krajach był notowany w Top 10. „Ghost przewidział pandemię, teraz metalowy zespół przepowiada upadek imperiów” – zauważyła redakcja „Rolling Stone’a”. Krążek jest najchętniej słuchaną pozycją w dotychczasowej karierze zespołu. Grupa zakończyła 2022 r., mając swój pierwszy kawałek notowany na Billboard Hot 100 („Mary on a Cross”). „IMPERA” przyniosła zespołowi statuetki American Music Awards, a także iHeart Radio Music Awards. Najnowszym wydawnictwem Ghost jest EP-ka „Phantomime”, na której znalazło się pięć coverów, w tym nominowane do Grammy „Phantom of the Opera” z repertuaru Iron Maiden.

Alex Ross Perry urodził się w Bryn Mawr w stanie Pensylwania w 1984 r. Uczęszczał do Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim i pracował w Kim’s Video na Manhattanie. Jest reżyserem filmów „Impolex”, „Paleta barw”, „Do ciebie, Philipie”, „Królowa Ziemi”, „Złote wyjście” i „Her Smell”, a także scenarzystą produkcji Disneya „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Twórca reżyserował teledyski dla Ghost, Pavement, Kim Gordon, Sleigh Bells i wielu innych. Obecnie mieszka na Brooklynie.

blank