Kontrolowali „Palce lizać”

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.01.2021, 21:47:18] • Świnoujście

Kontrolowali „Palce lizać”

fot. Sławomir Ryfczyński

W obecności policji, pracownicy sanepidu skontrolowali punkt gastronomiczny w świnoujskiej Galerii Promenada. Sprawdzano realizację obowiązujących obostrzeń.

Zdarzenie miało miejsce 12 stycznia. Pracownicy sanepidu razem w policjantami weszli do punktu gastronomicznego „Palce lizać.”

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu reaguje na wszystkie interwencje wpływające do urzędu i prowadzi kontrole dotyczące przestrzegania przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2316 z późniejszymi zmianami) – informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Kontrolowali „Palce lizać”

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie wszystko było tak, jak należy – dowiedział się nasz portal.

– Stwierdzono uchybienia dotyczące realizacji obowiązków zawartych w ww. rozporządzeniu, tj. brak informacji z pomieszczeniach sanitarno-higienicznych dotyczących mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczek, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – brak instrukcji ich prawidłowej dezynfekcji – wylicza Małgorzata Kapłan. – Ponadto w momencie rozpoczęcia czynności kontrolnych obsługa nie przestrzegała obowiązku zakrywania ust i nosa w związku z czym zostali pouczeni o aktualnych obowiązkach.

Mandatów nie wystawiono.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl