Kontrowersje wokół zamkniętej strefy wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Zapraszamy na zebranie Mieszkańców 26.04.2023r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2!!!

Kontrowersje wokół zamkniętej strefy wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Zapraszamy na zebranie Mieszkańców 26.04.2023r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2!!!
W Świnoujściu trwają intensywne rozmowy między władzami miasta, wojewodą, Gaz Systemem, służbami bezpieczeństwa oraz radnymi z osiedli Przytór-Łunowo i Karsibór w sprawie zamkniętej strefy wokół terminalu LNG. Decyzja o zamknięciu drogi ku Morzu spowodowała brak dostępu do plaży oraz zabytków na prawobrzeżu, co wywołało niezadowolenie wśród mieszkańców i turystów. Władze miasta podjęły jednak pewne kroki, a Gaz System obiecał zapewnić bezpłatny dojazd do najważniejszych atrakcji i plaż w pobliżu Podziemnego Miasta. Czy jednak te działania będą wystarczające? Co czeka mieszkańców i turystów po majówce?

W Świnoujściu trwa spór dotyczący zamkniętej strefy wokół terminalu LNG. Władze miasta, wojewoda zachodniopomorski, Gaz System, służby bezpieczeństwa oraz radni miasta Świnoujście prowadzą szereg rozmów w tej sprawie. Dotychczasowe działania miasta w tej kwestii spotkały się z kontrowersjami i protestami mieszkańców.

Władze Państwowe podjęły decyzję o zamknięciu drogi Ku Morzu, co spowodowało brak dostępu do plaży oraz zabytków na prawobrzeżu. Gaz System obiecał jednak zapewnić na czas długiego majowego weekendu bezpłatny dojazd dla mieszkańców i turystów do najważniejszych atrakcji. Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać ze statków tzw. białej floty, które będą kursowały do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda. Koszty pokryje spółka, ale tylko przez określony okres.

Gaz System ma także zobowiązać się do utwardzenia drogi przy Podziemnym Mieście, aby ułatwić komunikację do plaży. Niestety, dalsza część trasy, czyli 1,5 kilometra lasem i po drodze leśnej, nie będzie dostępna dla wózków z dzieckiem czy dla niepełnosprawnych.

Zamknięcie strefy wokół terminalu LNG budzi wiele kontrowersji i emocji wśród mieszkańców Świnoujścia. Władze miasta i Gaz System powinni podjąć dalsze kroki w celu zapewnienia mieszkańcom i turystom dostępu do plaży i innych atrakcji na prawobrzeżu. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania i rozmowy przyniosą korzystne rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych.

źródło: www.iswinoujscie.pl