Koronaferie czy nauka?

Strażnicy miejscy mają teraz mnóstwo innych zadań. Magistrat zapewnia jednak, że podczas codziennych patroli na ulicach zwracają uwagę, jeśli spotkają grupy młodzieży.

Nieczynne szkoły w całym kraju. Ich uczniowie powinni zostać w domu i zająć się nauką. Jeśli mają inne pomysły na ten czas, czy muszą się liczyć z tym, że zainteresuje się nimi straż miejska?

-Straż Miejska poza swoimi codziennymi obowiązkami została oddelegowana do kontroli miejsca kwarantanny w schronisku młodzieżowym na ul. Gdyńskiej oraz do obsługi w urzędzie podczas okresu epidemii koronawirusa – informuje Joanna Ścigała, główny specjalista z biura informacji i konsultacji społecznych urzędu miasta.- Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo odwiedzających urząd interesantów oraz pracujących w urzędzie pracowników, strażnicy kierują osoby, które przychodzą do urzędu załatwiać formalności, zapobiegając w ten sposób gromadzeniu się ludzi w urzędzie.

Obecnie panująca sytuacja powoduje zwiększony zakres obowiązków dla wszystkich służb, w tym także dla Straży Miejskiej.

Joanna Ścigała zastrzega jednak, że podczas codziennych patroli na ulicach miasta strażnicy zwracają uwagę, jeśli spotkają grupy młodzieży.

– Jednak nie ma zaleceń, aby informowana była o tym szkoła – dodaje przedstawicielka magistratu.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl