Koronawirus sparaliżował podstawówkę w Świnoujściu. Na kwarantannie jest ponad sto osób!

Koronawirus sparaliżował podstawówkę w Świnoujściu. Na kwarantannie jest ponad sto osób!
W Szkole Podstawowej numer 1 w Świnoujściu odnotowano siedem przypadków zachorowań na koronawirusa. Na kwarantannie przebywa na ten moment ponad sto osób. Jest to 126 dzieci i jeden nauczyciel. Tylko w budynku szkoły przy ulicy Witosa na kwarantannie znajduje się pięć klas.

– Na dzień 20.01. łączna liczba dzieci z klas 1 – 8 przebywających na kwarantannie to 126 osób. 1 nauczyciel przebywa na kwarantannie – informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika również, że na dzień 20.01. w szkole jest 7 zakażonych dzieci, ale nie ma przypadku zakażenia u nauczycieli.

– Na terenie placówki obowiązują procedury covidowe, które realizowane są zgodnie z zaleceniami i wytycznymi ministerialnymi i sanepidu. Procedury obejmują również odkażanie – odbywa się ono również zgodnie z obowiązującymi na terenie całego kraju procedurami. O szczegółowe dane proszę pytać Sanepid lub skorzystać z materiałów umieszczonych na stronie ministerialnej, gdzie dokładnie opisane są obowiązujące w placówkach oświatowych procedury – wyjaśnia Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW