Koronawirus znów namieszał! Doprowadzi do opóźnień przy poszerzaniu międzyzdrojskiej plaży?

Koronawirus znów namieszał! Doprowadzi do opóźnień przy poszerzaniu międzyzdrojskiej plaży?
Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. występuje obecnie jako podwykonawca robót czerpalnych dla konsorcjum firm PORR S.A. (lider) oraz TGE GAS Engineering GmbH (partner) w ramach inwestycji „Rozbudowa części morskiej Terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu"- czytamy na stronie głównej firmy z Gdańska.

Pogłębiarka ssąca "Inż. Stanisław Łęgowski" urobek, refulat dostarczała na plażę w Międzyzdrojach.
Koronawirus znów namieszał! Doprowadzi do opóźnień przy poszerzaniu międzyzdrojskiej plaży? [1]

Od jakiegoś czasu trwało poszerzanie międzyzdrojskiej plaży. Jednak już drugą dobę pogłębiarki nie widać. Dlaczego? Jak się okazuje wszystkiemu winny jest COVID – 19.Koronawirus znów namieszał! Doprowadzi do opóźnień przy poszerzaniu międzyzdrojskiej plaży? [2]

Ten wstrętny wirus dopadł także marynarzy pracujących na pogłębiarce "Inż. Stanisław Łęgowski". Próbowano zastąpić ich innymi pracownikami, ale ten sposób spalił na panewce. Musiano jednostkę wyłączyć z eksploatacji i czekać aż marynarze dojdą do zdrowia. Jak wiadomo trudno jest uzupełnić z marszu załogę dość skomplikowanego statku. Nie znamy liczby wyłączonych z pracy specjalistów tej gdańskiej firmy z tradycjami, ale życzymy wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia. Plaża w Międzyzdrojach powinna zostać poszerzona jeszcze w tym sezonie letnim. Na szczęście pozostało jeszcze trochę czasu.
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl