Kto będzie wyrywał chwasty w mieście?

Kto będzie wyrywał chwasty w mieście?
Czy już na zawsze czekają nas w mieście chwasty po pas i poprzerastane krzewy? Być może trzeba zacząć przyzwyczajać się do tak bardzo zaniedbanej zieleni w Świnoujściu, bo widać że urzędnicy miejscy nie radzą sobie od kilku miesięcy z tym problemem.

Portal iswinoujscie wielokrotnie interweniował w sprawach zgłaszanych nam przez mieszkańców. Niestety dopiero upublicznienie zaniedbanych miejsc, mobilizowało urzędników do przycięcia krzewów, drzew czy wyrwania chwastów. A i tak nie we wszystkich miejscach to zrobiono do tej pory. Tylko Promenada była zadbana.
Postanowiliśmy się dowiedzieć w czym tkwi problem tego bałaganu. Okazało się, że powodem jest fakt, że miasto przeznaczyło za mało pieniędzy na utrzymanie zieleni w pasach dróg krajowych, powiatowych i gminnych. Firma, która do tej pory świadczyła takie usługi w mieście, obecnie złożyła ofertę, która prawie aż 3-krotnie przewyższa środki jakie miasto chciało wydać na zieleń.
Kto będzie wyrywał chwasty w mieście? [1]

Nie wiemy jak miasto zamierza poradzić sobie z problemem. Mieszkańcom bardzo nie podobają się zaniedbane skwery czy pozarastane pasy drogowe przyuliczne i przy miejskich instytucjach. Wydaje się nam, że przeznaczenie przez Prezydenta tylko 1,6 mln. zł. na dwa lata na taki zakres usług, było po prostu zbyt niskie. Prawie 6 mln. zł., które oczekiwała firma Thomas wydaje się z kolei zbyt wygórowaną ceną, nawet mimo dużej inflacji i rosnących kosztów wszystkiego.

Nie nam rozstrzygać takie przetargi, prezydent i jego najbliżsi urzędnicy biorą w końcu niemałe pieniądze za pracę w magistracie, ale czas może żeby władza skutecznie problem rozwiązała.
źródło: www.iswinoujscie.pl