Kto w końcu dba o czystość w budynku?- sprzątaczka czy lokatorzy?

Kto w końcu dba o czystość w budynku?- sprzątaczka czy lokatorzy?
Sprzątanie w budynku przy ulicy Modrzejewskiej 20a jest podzielone między osobę zatrudnioną przez TBS Lokum oraz samych lokatorów. Jak twierdzą lokatorzy, to na nich spada większość pracy, gdyż sprzątaczka nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. W tej sprawie redakcja dysponuje zarówno listem niezadowolonych od lokatorów, jak i odpowiedzią TBS Lokum.

"Na ul. Modrzejewskiej 20a jest sprzątaczka, do której należy sprzątanie toalet, korytarze, kuchnia niestety jak ta pani sprząta to jest wierzy syf niż był. Lokatorzy muszą sami sprzątać bo w syfie nie da się mieszkać. Nikt nic z tym nie robi Lokum ma to gdzieś bo tak wygodnie, kierownik sprzątaczek tego nie sprawdza. Podpisy od lokatorów ze mylą podłogi są podrabiane. Pytamy się za co sprzątaczka bierze pieniądze za Nic. Każdy by tak chciał. Ile możemy za tą panią pracę wykonywać to może zamiast płacić sprzątać e to niech płacą lokatora. Może państwo coś z tym zrobią bo to już paranoja co się wyprawia."

Redakcja poprosiła TBS Lokum o odniesienie się do powyższego opisu. Otrzymaliśmy taką odpowiedź:
– Informuję, że zakres utrzymania czystości
w nieruchomości przy ul. Modrzejewskiej 20 w Świnoujściu obejmuje sprzątanie części wspólnych budynku (korytarzy, klatek schodowych, pomieszczeń łazienek, toalet i kuchni).
Nie obejmuje pozostawionych na częściach wspólnych elementów wyposażenia stanowiących własność lokatorów. Sprzątanie odbywa się raz dziennie w dni robocze. Firma sprzątająca oraz Spółka nie mają możliwości ciągłego monitorowania i nadzorowania tej sytuacji w budynku. Obowiązek utrzymania części wspólnych w należytym stanie spoczywa przede wszystkim na mieszkańcach, którzy z tych części korzystają.

źródło: www.iswinoujscie.pl