Kto w mieście rządzi?

Kto w mieście rządzi?
Spółka Park System, ta która buduje parkingowiec przy ul. Bema i ma już 2 letnie opóźnienie, chwali się ostatnio malowidłem które według niej, ma się pojawić na ścianie parkingowca. Spółka przeprowadziła nawet internetowy plebiscyt mający na celu wybór konkretnego muralu. I poinformowała naszą redakcję że: „ściana na której będzie mural ma wymiary 14m na 31,5m i w zdecydowanej większości (m. in. poza miejscami niemożliwymi do malowania) zostanie pokryta farbami fotokatalicznymi.” Jednak świnoujski Wydział Architektury w odpowiedzi na nasze pytanie o ten mural stwierdził że: „Do Wydziału Urbanistyki i Architektury dotąd nie wpłynął żaden wniosek dotyczący wykonania muralu na ścianie budynku garażu przy ul. Bema w Świnoujściu."

Malowanie muralu to rodzaj prac budowlanych i na jego wykonanie potrzebna jest akceptacja Wydziału Architektury, często także Konserwatora Zabytków. Co zrobi Spółka Park System, kiedy okaże się że tej zgody nie ma, lub wymiary muralu, jego kolorystyka i tematyka są niewłaściwe lub wymagają zmiany? Czy Spółka Park System ogłaszając tak szumnie informacje o wybranym konkretnym już muralu, i jego realizacji, nie stawia siebie poza prawem? Można nieśmiało spytać, kto w tym mieście rządzi? Żeby było zabawniej, informacja o muralu pojawiła się także na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

My w każdym razie czekamy na dalszy ciąg muralowego serialu, która być może będzie tak długi, jak historia budowy parkingowca na którym podobno ma powstać.

źródło: www.iswinoujscie.pl