Kwiat Jabłoni w Universal Music Polska

06/23/23

Kwiat Jabłoni w Universal Music Polska

Kwiat Jabłoni  – jedyna w Polsce rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa przechodzi pod skrzydła Universal Music Polska. 6 lipca 2023 r. ukaże się pierwszy singiel zespołu, „Od nowa”, który zwiastuje przygotowania do nowej płyty. 

Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowują kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty “Niemożliwe” (ze słynnym “Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty, koncertuje i udziela się społecznie.

Grupa wydała dotychczas dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek “Niemożliwe” i “Mogło być nic” (2021)  W 2022 r. ukazały się: album live Męskie Granie 2022 oraz projekt specjalny “Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka).

Najnowszy singiel znajdzie się na albumie, który będzie promowany podczas jesiennej trasy koncertowej. Szczegóły są dostępne na www.kwiatjabloni.pl, a bilety są już dostępne w sprzedaży.

Źródło: Universal Music Polska